Államosíthatják az orosz alumíniumóriást Rosszul áll a RuszAl nevű orosz cég szekere az amerikai szankciók után, olyannyira, hogy esetleg csak az államosítás mentheti meg a vállalatot. Tovább >>> |
A szóvivő elmondta: a szankciók miatt RuszAl alumíniumipari vállalat nehéz helyzetbe került, így más támogatási lehetőségek mellett, szakértői körökben felmerült az ideiglenes államosítás lehetősége is. Hozzátette: egy ilyen lépés esetén mérlegelni kell a részvénytulajdonosok érdekeit és a kormány lehetőségeit is.
Washington legutóbb április elején vezetett be szankciókat Oroszország ellen. A feketelistára akkor 15 vállalat, valamint 24 tisztségviselőre és üzletemberre terjesztették ki. A korlátozások legnagyobb kárvallottja a világ alumíniumforgalmának 8-9 százalékát adó, jelentős amerikai exportot bonyolító RuszAl.
Komoly gondot okoz a Telegram blokkolása
A szóvivő szerint Moszkva nem tervezi, hogy kínai mintára tűzfallal szigetelje el a világtól az orosz internetet. A Telegram üzenetközvetítő szolgáltató oroszországi hozzáférhetőségének blokkolásával kapcsolatban kijelentette: nem szabad más szolgáltatások kieséséhez vezetnie annak, hogy az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) blokkolta az érintett IP-címeket.
Már itt tartanak: betiltanák az egyik legnagyobb üzenetküldőt Az oroszok kiűznék az országból az egyik legnépszerűbb üzenetküldő alkalmazást, mivel nem adják ki a felhasználók privát beszélgetéseit. Részletek >>> |
Ahogy arról korábban már írtunk, a hatóság ezen a héten kezdte meg a telekommunikációs alkalmazás hozzáférhetőségének blokkolását, mivel a bírósági ítélet szerint a szolgáltató nem volt hajlandó kiadni felhasználói kommunikációjának dekódolási kulcsait a Szövetségi Biztonsági Szolgálatnak.
Az Agora nemzetközi jogvédő szervezethez csütörtökre több mint 120 szolgáltató fordult segítségért, mivel az IP-címek tömeges blokkolása akadályozza tevékenységüket. Alekszandr Zsarov, az orosz hatóság vezetője korábban közölte, hogy a Google és az Amazon 18 alhálózatát kapcsolták le annak érdekében, hogy a Telegram ne kerülhesse meg a rá vonatkozó tilalmat. Pavel Durov, a Telegram alapítója több mint 15 millió IP-cím blokkolásáról számolt be, de a szolgáltatás ettől függetlenül még mindig használható Oroszországban.