Oroszország pert indított, hogy korlátozza a Telegram nevű üzenetküldő alkalmazáshoz való hozzáférést, miután a vállalat megtagadta a az orosz állami biztonsági szerveknek, hogy belelássanak a felhasználók titkos beszélgetéseihez – írja a Reuters. A program a világ kilencedik legnépszerűbb alkalmazása, amelyet számos országban használnak a volt Szovjetunió területén és a közel keleten. Márciusban már 200 millió aktív felhasználót számlált a platform.
Titkos üzenet
A szolgáltatás részeként az alkalmazásban lehetőség van titkosított üzeneteket küldeni, amit harmadik fél nem tud leolvasni, még az állami szervek sem. Az FSB nemzetvédelmi hatóság azonban terrorelhárítás címén hozzáférést kért ezekhez a beszélgetésekhez, amit a Telegram megtagadott a felhasználók jogainak tiszteletben tartására hivatkozva.
Az orosz Roskomnadzor kommunikációs megfigyelő erre reagálva beperelte a vállalatot és kérvényezte, hogy tiltsák le a programhoz való hozzáférést Oroszország területén, mivel a cég nem tett eleget a hatályos törvényeknek.
A befektetők is aggódnak
A Telegram nem kommentálta az eseményeket, a vállalat vezérigazgatója, Pavel Durov azonban Twitter bejegyezésben reagálva az írta: a Telegram letiltásával való fenyegetőzés nem gyümölcsöző lépés, a cég kiáll a szabadságért és a felhasználók jogaiért. A bíróság döntését a befektetők is szoros figyelemmel kísérik, mivel a program a Bitcoinhoz hasonló kriptodevizát is használ az applikáción belüli vásárlások miatt.
Nekik ne higgy el semmit: 5 jel, hogy megpróbálnak propagandát lenyomni a torkodon A Brexit-népszavazásban és Donald Trump elnökké választásában is komoly szerepe volt a főként Oroszországból irányított online propagandának, a Facebook nemrég feltárt, tízmilliókat érintő adatvédelmi botránya is óvatosságra int - de honnan tudhatjuk, hogy jó eséllyel egy robot posztjait olvassuk, ami propagandával próbál eltéríteni minket fontos politikai ügyekben? További részletek a Privátbankár.hu-n. >>> |