Nem csak Karikó Katalin, akinek magyar nőként szerepe van a Pfizer-vakcinában
A világ- és a magyar sajtó kereszttüzébe került Dr. Karikó Katalin biokémikusnő, a Pfizer-vakcina technológiájának szabadalmaztatója mellett kevesebb szó esik egy másik magyar tudósnőről, Dr. Lukács Noémiről, aki sziráki laboratóriumában állít elő antitesteket, melyekért a legnagyobb gyógyszergyárak állnak sorba.
Dr. Karikó Katalint, a Pfizer kutatónőjét már Orbán Viktor miniszterelnök is felhívta a tengerentúlon, mondván, hogy az elsőként engedélyt kapott koronavírus elleni vakcinában amerikai pénz és magyar ész van. A „kisújszállási asszonyság” megnevezés kommentálása elől a kutatónő elegánsan kitért azzal, amikor a szeretlekmagyarország.hu-nak úgy nyilatkozott:

„Egy volt tanítványom azt mondta, soha nem reflektáljak semmi ellenem szóló kommentre, ne keveredjek bele mások vitájába, az mind csak ZAJ”.
Mindeközben azonban nem szabad elfeledkeznünk arról a szintén magyar biológusnőről sem, aki egy nógrádi faluban, Szirákon alapított céget, s ugyanúgy nagy szerepe van az új oltóanyagok létrehozásában. Merthogy a saját laboratóriumában előállított úgynevezett antitestekből a világ 50 országa vásárol, köztük az Oxfordi vagy a Cambridge-i Egyetem, a Robert Koch és a Pasteur Intézet – hívta fel a világ figyelmét a Reuters.
A biológus egyetemi tanárnő, Dr. Lukács Noémi nyugdíjas éveiben hazatelepült szülőfalujába, Szirákra, és dédszülei patinás szülőházában világszínvonalú labort alakított ki. Itt működik családi vállalkozása, az English & Scientific Consulting Kft., más néven SCICONS, amely egyetlen gyártója és világméretű forgalmazója a kettős szálú RNS (dsRNS) jelenlétét kimutató anyagnak, azaz bizonyos monoklonális antitesteknek. A kutatói tudás a professzorasszonyé, a nemzetközi menedzselés a jogász lányáé.
Csak hogy kicsit képbe kerüljünk a "kínaiul hangzó" kémiai folyamatokat illetően: a szakmai berkekben világszerte elismert szakember még az 1980-as években a düsseldorfi egyetemen fedezte fel a dsRNS ellenanyagot, amely nemcsak a szaporodó vírusok mellékterméke, hanem a koronavírus elleni oltóanyagoknak is. Márpedig életbevágóan fontos, hogy a forgalomba kerülő vakcinák színtiszták, azaz genetikai melléktermék-mentesek legyenek.
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
14 napig ingyenesen hozzáférhet Prémium tartalmainkhoz a következő lépések megtétele után:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Adja meg bankkártyája adatait - a választott csomag díját csak a 14 napos próbaidőszak letelte UTÁN vonjuk le bankszámlájáról
+1: A 14 napos próbaidőszak alatt Profiloldalán bejelentkezve BÁRMIKOR LEMONDHATJA előfizetését
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat