Az injekcióba zárt ragtapasz a tengeri hínárban található egyik kocsonyás vegyületből, valamint kétféle agyag-nanorészecskéből tevődik össze. Ezek összekeveredése egy rendkívül nedvszívó, zselészerű anyagot, úgynevezett hidrozselét hoz létre. Mivel nagyon sok vizet tartalmaz, így remekül felhasználható sebek lezárására és kezelésére. Ráadásul, lévén nagyon viszkózus, így minimális bemetszéssel is bejuttatható a testbe, akár a sérülésen keresztül is. A zselét állatokon és mesterségesen növesztett emberi szöveteken is tesztelték, és jó eredményeket értek el – a sebek alig három perc alatt elzáródtak, sőt, később sokkal gyorsabban is gyógyultak.
A cél az, hogy azonnali hatást érjenek el. Élő emberen még nem tesztelték a készítményt, de hamarosan ebbe a fázisba is elér a kutatás.
Támadnak a szuperbaktériumok - ki nem találod, mi lehet a gyógyír Napjainkban egyre nagyobb gondot okoznak az úgynevezett szuperbaktériumok, ezek ugyanis rendkívül ellenállóak az antibiotikumos kezelésekkel szemben. Egy-egy új baktériumtörzs fejlődése így soha nem látott, súlyos betegségek kialakulásához vezethet. Szerencsére a tudósok találtak egy módszert, amivel felvehetik a harcot – ehhez azonban előbb meg kell fejniük egy kacsacsőrű emlőst. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>> |