Az újságírókkal az Azov-ezred parancsnoka, Denis Radis Prokopenko alezredes és helyettese, Szvjatoszlav "Kalina" Palamar kapitány fog beszélni. Az elkezdődött sajtótájékoztatón az Azov-ezred parancsnok-helyettese szerint az orosz erők folytatták a terület ágyúzását, és megpróbálják megrohamozni az üzemet. Azt mondta, nem tudja megerősíteni, hogy az összes civilt evakuálták-e a helyszínről, ahogy azt tegnap jelentették.
Mindeközben Mariupol polgármestere azt mondja, Vlagyimir Putyin orosz elnök határozza meg, hogy ki élhet tovább, ki távozzon és ki haljon meg a városban. Vagyim Bojcsenko a BBC-nek elmondta, hogy az ostromlott kikötővárosban még élő 100 ezer embernek külön engedélyre van szüksége a mozgáshoz, és külön engedélyre a távozáshoz.
Bojcsenko azt is állítja, hogy körülbelül 2000 férfit tartanak fogva az úgynevezett „szűrési központokban” Bezymenne-ben és Kozatske-ben, akik csak akkor térhetnek vissza otthonukba, ha betegek vagy sérültek.
„Közmunkásoknak használják őket a romok eltakarítására, az oroszok által megölt emberek holttesteinek összegyűjtésére és a háborús bűnök bizonyítékainak eltussolására” – mondja.
A BBC még nem tudta igazolni ezeket az állításokat.
Mariupol elfoglalása – amelyet jelenleg az orosz erők uralnak – lehetővé teszi az oroszok számára, hogy egy szárazföldi hidat építsenek ki a Krím és a Donbász régió között, és hogy Ukrajna Fekete-tenger partvidékének több mint 80 százalékát teljes ellenőrzésük alá vonják. Ennek érdekében tüzérséggel léptek fel és rakétákat zúdították Mariupolra, ami a város több mint 90 százalékát megkárosította vagy elpusztította.
Az egykor virágzó kikötőről Bojcsenko megmutatta a tavaly összeállított, Mariupollal kapcsolatos tervekkel teli vastag füzetét, mely tele van parkokkal, teraszokkal, kávézókkal, egyetemekkel és iskolákkal.
„Hét évig dolgoztam ezen, szívem-lelkem beleadva, ott van az otthonom, ott vannak a szüleim. De mindent elvettek tőlünk" - mondta a BBC-nek.