Sorra nyerik a közbeszerzéseket a kartellező miskolci kukakirály cégei
Bár 2019-ben gigabírságot kapott kartellezésért a Hercsik István által is tulajdonolt Mento Kft., a vállalkozó többi érdeketsége változatlanul sikeres a hulladék-ügyi közbeszerzéseken Borsod megyétől Budapestig.
A cikk eredetileg laptársunk oldalán, az Mfor.hu-n jelent meg.
Az Arosa Kft. nyerte a Zempléni Z.H.K. Kft. biológiailag lebomló hulladék hasznosítására kiírt közbeszerzését 240 millió forintos ajánlattal - derül ki az Európai Unió közbeszerzési értesítőjéből. Nyílt eljárás volt, de csak egy ajánlat érkezett be. Az Arosa Kft. többségi tulajdonosa Hercsik István, a Zempléni Z.H.K. Kft. ügyvezetője pedig szintén Hercsik István. Tehát a Hercsik által vezetett Zempléni Z.H.K. gyűjti be a szemetet, amit a Hercsik által is tulajdonolt Arosa vesz át.
Tervezett mennyiség 5+5 évre, összesen 10 évre összesen 60 000 tonna, amiből az éves mennyiség minimum 2 000 tonna/év, maximum 7 000 tonna/év.
- olvasható a közbeszerzés ismertetése.
Kikről van szó?
A Zempléni Z.H.K. 100 százalékban önkormányzati tulajdonú cég, 68 önkormányzat a tulajdonosa, köztük Tokaj, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Mád, Szerencs és Olaszliszka. Mintegy három éve Borsod megyében a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatokat a BMH Nonprofit Kft. látja el, amelynek egyik alapító tulajdonosa a Zempléni Z.H.K., amely jelenleg a BMH alvállalkozójaként végzi a hulladék gyűjtést, szállítást és kezelést. Ügyvezetője pedig 2014 óta Hercsik István, a felügyelőbizottságban pedig például ott ül Posta György, Tokaj polgármestere is. A cég stabilnak tűnik, hiszen 2019-ben 2,1 milliárd forintos forgalom mellett 74,1 millió forint profit jött össze.

Hercsik Istvánt pedig a hulladékbiznisz királyaként emlegeti a sajtó. Lapunk is írt arról, hogy Hercsik az elmúlt években Szijj Lászlóval (az ő jachtján nyaralt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter) nagy egyetértésben szép darabokat hasított ki az uniós finanszírozású hulladékprojektekből. Az ágazati közvélekedés szerint ez a páros mondhatta meg, hol landolhatnak az uniós támogatások, és jórészt az érdekkörükbe tartozó cégek közül kerültek ki mind a kivitelezők, mind a beszállítók.
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
Prémium tartalmainkhoz a következő lépések után férhet hozzá:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Fizessen bankkártyájával
+1 Amennyiben megújuló havi csomagjaink közül választ, az első hónap csak 390 forint mindkét csomag esetében!
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat