3p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Telenor eladásától kezdve az egyre durvább méreteket öltő Facebook-botrányon át, a KSH által közzétett kereseti adatokig sok, fontos dolog történt a héten. Ha egész héten nem foglalkoztál a hírekkel, ezt a cikket neked találták ki!

Hatalmas balhé a Facebook körül

Mindeközben hatalmasra nőtt a Cambridge Analytica nevű brit-amerikai cég körül kialakult botrány, a vád szerint ugyanis mintegy 50 millió Facebook-felhasználó adatait használták fel az amerikai elnökválasztási kampányban, amelyeket egy pofátlan kvízjátékkal szereztek meg.

A vádak szerint az adatokkal személyre szóló reklámokkal és politikai üzenetekkel próbálták befolyásolni a választókat az elnökválasztás során. Részletek. >>>

Eladják a Telenor közép-európai érdekeltségeit

Feltehetőleg nem Mészáros Lőrincé lesz a magyar leányvállalat, hanem a leggazdagabb cseh vállalkozó érdekeltségébe kerül a Telenor közép-európai érdekeltsége. A PPF csoport nem ismeretlen Magyarországon, a Mall.hu is az ő érdekeltségük és a Barionba is ők fektettek be.

Mindeközben azért a Konzum jelezte, hogyha valóban eladó a Telenor magyarországi üzletága, cégének továbbra is érdekes ez a potenciális befektetés. Részletek. >>>

Mennyi pénzt visznek haza a magyarok?

Az év első hónapjában az átlagkereset mintegy 13,8 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.  A teljes munkaidőben foglalkoztatottak átlagos bruttó keresete 310 800 forint, közfoglalkoztatottak nélkül számolva 323 600 forint volt.

A bruttó átlagkereset a pénzügyi, biztosítási tevékenység gazdasági ágban volt a legmagasabb 570 000 forinttal, míg a legalacsonyabb fizetéseket a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás területén mérték, itt 203 100 forint volt az átlagbér. A rendszeres (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli) bruttó kereset 296 200 forint volt. Részletek. >>>

Újabb rekordot hozott a síszezon

Ha síszezon, akkor rendszeresen még több magyar dolgozó talál munkát Ausztriában, így volt ez az idén is. Februárban 91 523 fővel ismét minden eddigi rekordot megdöntött az Ausztriában dolgozó magyar állampolgárok száma. Az eddigi rekord 529 fővel alacsonyabb volt ennél, egyébként januárban állították fel. Kérdés, hogy ez a növekedő tendencia meddig tartható fent? Részletek. >>>

Hiába mondta János, Bécs a legélhetőbb város

Az osztrák fővárost az idén is összeállított listán Zürich követi, majd a harmadik-negyedik helyen holtversenyben München és az új-zélandi Auckland osztozik. Az ötödik Vancouver Kanadában, a hatodik Düsselforf, a hetedik Franfurt, a nyolcadik Genf, a kilencedik Koppenhága, a tizedik Bázel.

Dél-Amerika, Ázsia és Afrika viszonylagos lemaradásban van: Ázsia legélhetőbb városa Szingapúr, a világlistán a 25. helyet foglalja el. Dél-Amerikában, sőt egész Latin-Amerikában Montevideo lett a legjobb, a ranglistán 77. helyet kapta, Afrikában pedig a dél-afrikai Durban. Részletek. >>>

Jön az űrállomás?

A kínaiak két éve elvesztették az irányítást első űrállomásuk fölött - a legfrissebb becslések szerint a Tienkung-1 pár napon belül belép a Föld légkörébe és darabjaira hullik. Van rá esély, hogy nem ég el teljesen a légkörben - de mekkora a valószínűsége annak, hogy a fejünkre esik? Részletek. >>>

+1. Díjakat adtunk a legjobbaknak

A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2018 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb vagyonkezelő szakembereinek. Az Év Alapkezelője az OTP, az év portfólió-menedzsere Szalma Csaba, az év feltörekvő portfólió-menedzsere pedig Pálfi György lett. Részletek. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fontos dolgot mondott Orbán Viktor az uniós pénzekről Tusványoson
Privátbankár.hu | 2025. július 26. 11:46
Szerinte amíg nem kapjuk meg az összes, Magyarországnak járó pénzt, addig a kormány megvétózza az uniós költségvetést.
Makro / Külgazdaság Olyan helyen járt Donald Trump, ahol előtte kevés amerikai elnök – pedig ott van a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:32
Nem szokás elnökként benézni a jegybankhoz, de Trump ezt is megtette. Nem szándékozik idő előtt lecserélni a Fed elnökét, de a nyomást fenntartja.
Makro / Külgazdaság Két szempontból is fájhat a KSH legújabb adata a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 08:46
Fogy a magyar, és vele fogynak a dolgozók is.
Makro / Külgazdaság Erősödik az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 17:19
Trump elégedett lehet.
Makro / Külgazdaság Bejött, amit vártak: mutatjuk az EKB lépését
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 14:45
Nem volt változtatás.
Makro / Külgazdaság Már megremeg a német cégek térde Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 13:31
Érzik a vámterheket.
Makro / Külgazdaság Bármi megtörténhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 10:56
A kutak árai változhatnak.
Makro / Külgazdaság Harcra készül a vámháborúban Európa?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 15:33
Összevonták a két szankciós listát.
Makro / Külgazdaság Ilyen csoda kellene, hogy Orbán Viktor nyugodtan aludhasson
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 11:34
Álom már van. De elúszni látszik.
Makro / Külgazdaság Trumpnak sikerült egy újabb pofont lekevernie az amerikai autógyártóknak?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 10:48
A Fehér Ház szerint hatalmas győzelem ez az amerikai gyártóknak – az amerikai gyártók szerint viszont nagyon rossz üzlet köttetett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG