Csu Feng-lian szerint a a kínai hadsereg ellenlépései a Tajvani-szorosban és a környező vizeken szükségesek voltak a nemzeti szuverenitás és a területi integritás védelme érdekében. Mint mondta, a Tajvanon kormányzó Demokratikus Haladó Párt (DPP) függetlenségre törekvő provokációi jelentik a legnagyobb veszélyt a Tajvani-szoros békéjére és stabilitására.
"A külső erők fokozzák azon törekvésüket, hogy Tajvant eszközként felhasználva feltartóztassák Kínát" - jegyezte meg Csu. Viszont hangsúlyozta, hogy semmilyen tekintetben nem volt céljuk a tajvani honfitársak megfélemlítése.
"Caj Jing-ven veszélybe sodorta Tajvant. Caj Jing-ven szinte teljesen az Egyesült Államok oldalára állt, és ezzel viharos tengerre sodorta Tajvant" - fogalmazott a szóvivő.
Az elmúlt napok kínai hadgyakorlata során több mint kétszáz repülést regisztráltak, és Kína a térségbe vezényelte a Santung repülőgép-hordozót is, amelyről - japán megfigyelők szerint - több tucat alkalommal emelkedtek fel a J-15-ös vadászgépek.
Ugyancsak szerdán a tajvani védelmi tárca közölte, hogy bár az elrettentést szolgáló hadgyakorlatnak vége, az elmúlt 24 órában 35 kínai katonai repülőgépet és 8 kínai hadihajót észleltek a környező légtérben, illetve vizeken.
(MTI)