2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Kézzelfogható közelségbe került a lélektani 50 eurós árszint a tőzsdéken. 2021 nyarán láttunk ennél olcsóbb árakat a tőzsdén. Kár, hogy egyes kimutatások szerint az áresés ellenére Magyarország veszi az energiahordozót a legdrágábban a régióban.

Bár a kormány továbbra sem képes lecserélni a szankciós inflációs szlogenjét, ez egyre nevetségesebben hangzik azok körében, akik a tényeket is megnézik. A világszerte megugró inflációban kulcsszerepet játszott az energiaárak felrobbanása, nem véletlen volt Európa-szerte 40 éves csúcson a drágulás. Az energiahordozók, különösen a földgáz ára ugyanakkor meredeken esett vissza, pénteken délelőtt az irányadó holland tőzsdén jegyzett TTF ára 52,80 euró volt megawattóránként. Ilyen alacsony árat másfél éve láthattunk, ennek köszönhetően a kontinensen az infláció is érezhetően elkezdett csökkenni. Az EU-ban egyetlen kivételként ugyanakkor Magyarországon továbbra is nőtt decemberben az általános árszint, sőt az előrejelzések szerint januárban sem jön még fordulat.

Ebben szerepet játszat az is, hogy hiába lett olcsóbb a tőzsdén a jegyzés, Magyarország a régióban a legdrágábban veszi a gázt, amiről a napokban a G7.hu számolt be. A lap szerint novemberben némileg csökkent ugyan az orosz importgáz átlagára Magyarországon, így sem sokkal maradt azonban el az egy hónappal korábbi történelmi csúcstól. Az Eurostat külkereskedelmi statisztikái szerint egy köbméter átlagosan közel két és fél euróért, akkori árfolyamon 965 forintért érkezett az országba. Ezzel szemben ugyanebben a hónapban a piaci ár már már jóval alacsonyabb volt: az átlagos tőzsdei jegyzés nem érte el az egy eurót.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Az Európai Bizottságtól kaptak ajánlást Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:05
Az Európai Bizottság szerint Magyarországon továbbra is fennállnak a makrogazdasági egyensúlyhiányok, különösen a versenyképesség, az államháztartás finanszírozási szükségletei és a lakásárak alakulása terén – derült a brüsszeli testület szerdán közétett, 2026-ra vonatkozó európai szemeszter tavaszi csomagjából.
Makro / Külgazdaság Az ukrán pénzszállítók ügyvédje szerint a legfőbb ügyésznek távoznia kell
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:03
Kulcsszerepe lehetett a legfőbb ügyésznek abban, hogy március 5-én hét ukrán állampolgárt bilincsbe vertek az alacskai pihenőhelyen a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai. Az akciót Orbán Viktor rendelhette meg a hatóságoktól.
Makro / Külgazdaság Lopakodnak felfelé a piaci üzemanyagárak, de ez közel sem a májusi szint
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 12:14
A benzin piaci átlagára 5 forinttal, a dízelé pedig 4 forinttal emelkedett szerdára. Az üzemanyagok árszintje ezzel együtt is alacsonyabb, mint áprilisban, vagy májusban.
Makro / Külgazdaság Égett a munka a repülőtéri dolgozók keze alatt a BL-döntő hétvégéjén
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:29
Volt, hogy egy éjszaka alatt kilenc kerékcserét hajtottak végre, amire korábban nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Lecserélte a belügyminiszter Budapest rendőr-főkapitányát
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 10:18
Terdik Tamást már kedden felmentették, szerdától Baricska Norbert Tamás ezredes vezeti a fővárosi rendőrséget.
Makro / Külgazdaság A Tisza Párt beütheti az utolsó szöget a Szuverenitásvédelmi Hivatal koporsójába
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:39
Melléthei-Barna Márton törvényjavaslatot nyújtott be, és nem fukarkodott a jelzőkkel.
Makro / Külgazdaság Tényleg már túl erős a forint? Virág Barnabástól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:15
A Magyar Nemzeti Bank 2020-2025 közötti alelnöke, jelenlegi jegybankelnöki tanácsadója június 11-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újra 355 fölött az euró, a dollárárfolyam is emelkedett az éjjel
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 07:32
A főbb devizák közül csak a svájci frankkal szemben sikerült javítania az árfolyamon a forintnak.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ezzel is pórul járhat: hamarosan fizetését is megvághatják
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:48
Csökkenhet a köztársasági elnöki illetmény.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG