Kínában az ipari termelés 9,3 százalékkal nőtt tavaly áprilishoz képest, ami szerényebb bővülés a márciusi 11,9 százalék után. A szakértők nagyobb, 12,2 százalékos növekedést vártak. Áprilisban az ipari termelés 0,35 százalékkal nőtt márciushoz képest, amikor 1,22 százalékkal bővült februárhoz viszonyítva. Áprilisban a kiskereskedelmi forgalom éves szintű növekedése 14,1 százalékra lassult a márciusi 15,2 százalékról. Havi összevetésben a forgalomnövekedés 1,13 százalékra csökkent áprilisban a márciusi 1,18 százalékról.
Egy másik adat szerint a vártnál némileg nagyobb volt az infláció Kínában áprilisban, de kisebb a márciusinál; az éves bázison számított 3,4 százalékos emelkedés legfőbb oka továbbra is az élelmiszerárak növekedése. A márciusi infláció 3,6 százalék volt, a szakértők némileg szerényebb, 3,3 százalékos inflációval számoltak áprilisra. A fogyasztói árindex számításában egyharmad súllyal figyelembe vett élelmiszerár növekedés 7 százalék volt a múlt hónapban. Ez kisebb az elemzői várakozásokban szerepelt 7,6 százaléknál, és szerényebb a márciusi 7,5 százaléknál. Áprilisban csökkent a sertéshús és a gyümölcsök ára, emelkedett ugyanakkor a zöldségeké.
Áprilisban az infláció 0,1 százalékkal csökkent márciushoz képest, amikor 0,2 százalékkal nőtt a megelőző hónaphoz viszonyítva. Februárban 3,2 százalék volt az infláció, 20 hónapon belül a legalacsonyabb. Az inflációs csúcs tavaly júliusban volt, amikor 37 hónap legmagasabb értékét mérték: 6,5 százalékot. A központi kormány intézkedések sorozatával igyekezett az inflációt leszorítani, ezek hatására 2011-ben 5,4 százalék lett. Ugyancsak reggeli adat szerint Kínában 0,7 százalékkal csökkent az áprilisi termelői árindex éves összevetésben. Márciusban 0,3 százalékkal esett, ami az első csökkenés volt 2009 óta. A szakérők a termelői árindex szerényebb, 0,5 százalékos csökkenését várták áprilisra.