Brüsszelben az elmúlt hetekben kétszer is ezrek vonultak utcára Theo Francken lemondását követelve, miután az államtitkár bejelentette, annak dacára is folytatni fogják az elutasított szudáni menedékkérők kitoloncolását, hogy a korábban visszaküldött menekültek közül többen arról számoltak be, hogy hazájukban bántalmazták őket. Az ügy a belga kormánykoalíció pártjai között is komoly feszültséget okozott, egyesek válságtól tartottak, ám végül a négypárti szövetség kiállt Francken mellett.
Miért veszélyes az anthrax?
A lépfene, más néven anthrax egy akut, néhány formájában magas halálozási aránnyal járó fertőző megbetegedés, melyet a Bacillus anthracis nevű baktérium okoz, írja a Wikipedia. A lépfene baktérium jellemzően kérődző haszonállatokban telepszik meg, tehenekben, birkákban. Amennyiben az ember ezen állatokkal, vagy azok szőrével, illetve a bennük megbújó lépfene-spórákkal érintkezik (esetleg laboratóriumi baleset során), maga is megfertőződik.
Emberről-emberre ugyan közvetlenül nem terjed, ám a magas halálozási arány miatt a holttestek maguk is spóraközvetítőkké válnak. A lépfenegyanús egyéneket emiatt azonnal karantén alá kell helyezni, és mihamarabb meg kell kezdeni a kezelésüket - a kór ugyanis a tüdőbe jutva 95 százalékos eséllyel vezet halálhoz.
Miliméterekre a jövőtől: ez menthet meg a levélbombáktól?A nanotechnológia az élet szinte minden területére bevonul, a diagnosztikába, a gyógyításba, az informatikába, az építészetbe, a textil- és a kozmetikai iparba is. Így annyira nem meglepő, hogy egyéb anyagok vizsgálatára is használható - például a halálos kórság, a lépfene spóráinak megtalálására is. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>> |