Hétfőn a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) közli majd a szeptemberi beszerzésimenedzser-index (BMI) alakulását. A BMI szezonálisan kiigazított augusztusi értéke 56,6 pont volt, valamivel több a júliusi 54,2 pontos értéknél, és az 1995 óta mért második legmagasabb augusztusi érték, kíváncsian várjuk, kitartott-e a lendület.
Hétfőn még egy további fontos adat érkezik, a KSH ekkor közli a július havi külkereskedelmi forgalom részletes adatait. Az előzetes adatok szerint júliusban az export értéke euróban 5,2 százalékkal, az importé 11,3 százalékkal nőtt. A jelentős ütemkülönbség miatt a kereskedelmi mérleg többlete 359 millió euróval 322 millió euróra csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Kedden az ÁKK állampapír-aukciója lesz majd fontos, egyebek mellett ez lesz az első nap, amikor minden lakossági állampapír-kategóriát állampapír néven futtatnak majd, erről korábban itt írtunk bővebben. >>>
A hét második fele is izgalmas lesz
Szerdán a KSH a kiskereskedelmi forgalom augusztusi előzetes adatait közli. Júliusban a kiskereskedelmi üzletek forgalma 4,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt. Az év első hét hónapjában a forgalom 4 százalékkal emelkedett a nyers adat szerint, a naptárhatástól megtisztított mutató 3,9 százalékos növekedést jelzett a múlt év azonos időszakához viszonyítva.
Szintén ezen a napon érkezik majd az MNB rövidített jegyzőkönyve a szeptemberi kamatdöntő ülésről. Mint ahogy arról már korábban írtunk, legutóbb sem változtattak az alapkamat 0,90 százalékos szintjén, de az egynapos jegybanki betét kamatát mínusz 0,05 százalékról mínusz 0,15 százalékra csökkentették. A tanács emellett 75 milliárd forintban korlátozta a három hónapos jegybanki betét év végétől fennálló állományát és jelezte, hogy növelik a swapeszközök állományát.
Csütörtökön publikálja a Nemzetgazdasági Minisztérium a gyorstájékoztatóját az államháztartás központi alrendszerének szeptember végi helyzetéről. Augusztus végén az államháztartás központi alrendszerének hiánya 163,1 milliárd forint volt, a nyolchavi deficit pedig 979,9 milliárd forintot tett ki, szemben a tavalyi első nyolc hónap 274 milliárd forintos hiányával.
Végezetül pénteken az ipari termelés augusztusi előzetes adata jelenik majd meg. Az ipari termelés júliusban 0,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a nyers és a naptárhatással kiigazított adatok szerint egyaránt. Az előző hónaphoz viszonyítva 4,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye, amiben az autógyárak augusztusról júliusra előrehozott nyári leállása vezető szerepet játszott.