Korábban Nyáry Krisztián, a fővárosi önkormányzat kommunikációs igazgatója azt közölte, hogy a kabinetben elhangzott: a pontonhíd nem jelentene valódi megoldást a Margit híd kiváltására, mert például az ideiglenes híd áteresztő képessége rendkívül kicsi (óránként 100-200 autó hajthatna át rajta), míg a Margit hidat naponta átlagosan 50-60 ezer autó használja. További problémát jelentene, hogy a pontonhídra való fel- és lehajtást az alsó rakpartokról oldották volna meg, ahol így "gyakorlatilag leállna a forgalom" és folyamatos dugók alakulnának ki.
A közleményben azt is problémásnak nevezik, hogy a sűrű nemzetközi hajóforgalmat - a szabályok értelmében - nem lehet korlátozni, s emiatt a pontonhíd rendszeres nyitása és zárása tovább csökkentené a híd áteresztő képességét.
Új forgalmi rend
A Margit híd mindkét hídfőjének környezetében teljesen új forgalmi rend lép majd életbe a felújítás alatt és új jelzőlámpás csomópont is épül a Frankel Leó út és a Török utca kereszteződésében - olvasható a közleményben.
Margit híd: a legdrágább felújítás Európában?
Majd a katonák megoldják a Margit hid gondjait?
A Honvédelmi Minisztérium szerint költséges
A közleményben Nyáry Krisztián emlékeztet arra, hogy a közlekedési szakemberek - együttműködve a Honvédelmi Minisztérium (HM) és számos hatóság illetékeseivel - több lehetőséget is megvizsgáltak a Margit híd kiváltására.
A pontonhíd a HM tájékoztatása szerint 7 milliárd forintos telepítési és működési költséget igényelne, emellett hasonló nagyságrendű egyéb járulékos karbantartási költség merülne fel.
A minisztérium szerint azt a szempontot is figyelembe kell venni, hogy egy ilyen jellegű híd üzemeltetéséhez állandó, kiképzett személyzetre van szükség - amellyel kizárólag a Magyar Honvédség rendelkezik -, ami azt jelenti, hogy a váltásokkal együtt napi minimum 480 emberre van szükség a híd működtetéséhez.
A Margit hidat augusztus 21-én zárják majd le az autósforgalom elől, és várhatóan egy éven át nem lehet majd autóval áthaladni a dunai átkelőn. A híd lezárásának idején nem áll le a villamosforgalom és gyalogosan, valamint biciklivel is át lehet jutni rajta.
Margít híd: a "szokásos" két nagy újítja fel
A gatyánk is rámenne a pontonhídra
Meglesz a pénz a Margit hídra
A számvevőszék előtt a Margit híd
MTI