Nem sok jóra számíthatnak viszont azok, akik a vendéglátó ipar területén próbálnak elhelyezkedni: a szektor mutatója -16%-on áll, ami jelentős csökkenés az előző év azonos negyedévéhez képest (-1%). “Ez a magas különbség nem magyarázható csupán szezonális hatásokkal. Egyrészt a szokatlanul hideg nyár miatt gyakorlatilag elmaradt a főszezon, másrészt az iparágat a svájci frank magas árfolyama is fenyegeti, hiszen a korábbi évek beruházásainak nagy része svájci frank alapon indult" - mondta Kiss Judit. A jövő azok számára is bizonytalan, akik a közszférában, illetve a mezőgazdaságban szeretnének elhelyezkedni: a mutató mindkét szektorban -5%-on áll.
Regionális bontásban az alkalmazási hajlandóság a legerősebb Budapesten, illetve a Dél-Alföldön: mindkét régióban +7% a mutató, míg a legrosszabbak a kilátások a Közép-Dunántúlon (-7%). Az Észak-Alföldön az előző negyedévi -8%-ról most 0%-ra nőtt a mutató, Közép-Magyarországon pedig éves összehasonlításban 9 százalékpontos csökkenést tapasztalhatunk, +13%-ról +4%-ra csökkent a mutató.
Az idei év májusában az OECD által bemutatott a Jobb Életért Index lehetővé teszi az egyes tagállamokban élő emberek e szempont szerinti vizsgálatát. Az index 34 országot hasonlít össze 11 tényező alapján, az élettel való elégedettség alapján Magyarország a legboldogtalanabb ország. Korábbi cikkünket itt találja>> |
Jeffrey A. Joerres, a Manpower Group elnök-vezérigazgatója szerint bár Németország éves GDP növekedése megtorpant, az országban tapasztalható munkaerő-piaci kilátások továbbra is pozitívak, a gyártó szektorban három éve nem mértek ilyen munkaerőigényt. A harmadik negyedévben a gyártó szektor egész Európában kitűnően teljesített, de a Németországban tapasztalható töretlen optimizmus a régió többi országára már nem jellemező: 21 országból 18-ban csökkentek a gyártó szektor mutatói. Svédország és Norvégia minden bizonnyal erősen zárják az évet, 2008 óta most jelentették a legmagasabb mutatókat. A munkaerő-piaci kilátások romlanak viszont Görögországban és Olaszországban, mindkét ország gazdasága továbbra is komoly gondokkal küzd.
Privátbankár