A Reuters megbízásából készített Ipsos kutatásban résztvevő 18 ezer válaszadó több mint kétharmada szerint 2011 jobb év lesz, mint a tavalyi. 24 ország megkérdezettjeinek közel fele (48 százalék) állította, hogy 2010 rossz év volt számára, s a családjának is; s csak kicsivel több, mint 50 százalékuk (51 százalék) hiszi, hogy 2011-ben jobb lesz az élet. Az újévi fogadalmak zöme pénzügyi természetű.
Az Ipsos által szilveszter napján közzé tett nemzetközi felmérés szerint az optimizmus ellenére azokban az időkben, amikor az európai kormányok elkerülendő a deficitet és az adósságcsapdát, visszavágják költségvetéseiket, a válaszadóknak csupán 36 százaléka ért egyet „nagyon” azzal, hogy saját újévi fogadalmakat tegyen és 45 százalékuk véli ezt így „valamennyire” fontosnak. Az indonézek, a dél-afrikaiak, valamint a kínaiak a leginkább nyitottak a fogadalmakra, míg a magyar, a japán és a német válaszadók mutatták a legkisebb érdeklődést irántuk.
A legnépszerűbb szándék (21 százalék) több pénzt keresni, amit a több megtakarítás (16 százalék) és a személyes, illetve a családi költségvetés hatékonyabb irányítása (16 százalék) melletti eltökéltség, majd az egészséges életmód követ.
A tervek sokaságának alján a válás, az alkoholfogyasztás csökkentése vagy abbahagyása, a jelentősebb konfliktusok felszámolása, az iskolapadba való visszaülés, a gyermekvállalás és a házasság szerepelnek. A fogadalmak kevesebb mint 30 százaléka a családdal töltendő több idő segítségével megerősített kapcsolatokról szól, amit a barátok körében múlatott megemelt órák szándéka követ.
Az újévi fogadalomtevők zöme a magasabb jövedelemmel rendelkező, egyetemi végzettségű, 35 évnél fiatalabb, nőtlen foglalkoztatottak közül kerül ki - derül ki a felmérésből.
Privátbankár