.jpg)
A szocialisták ezzel visszatértek eredeti elképzelésükhöz, miszerint hét regionális pénztár lesz, 100 százalékos állami tulajdonban, magántőke nélkül. (Az eredeti - most is hatályos - jogszabály 49 százalék erejéig "beengedte" volna a pénztárakba a magántőkét a fennmaradó 51 százalékos állami tulajdon mellett.) A jelenlegi egészségbiztosítási törvény alapján megoldható, hogy egy nonprofit, regionális elvű, a betegeket képviselő, 100 százalékos állami tulajdonban lévő biztosítási rendszer jöjjön létre - mondta Tukacs István, az MSZP országgyűlési képviselője korábban.
A pénztáraknak teljesen más lesz a feladatuk, mint az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (OEP). A pénztárak lesznek azok a szervezetek, amelyek azonos fejkvótából gazdálkodva szervezik a gyógyítást és azt ellenőrzik is az adott területen; az OEP tevékenységénél egy sokkal intenzívebb, szakszerűbb ellenőrzést, betegképviseletet, finanszírozást látnak el. A területi különbségeket a fejkvótával mérséklik, ezt a törvényben nem akarják megváltoztatni.
A múlt héten hétfőn tartott frakcióülésen Gyurcsány Ferenc kormányfő úgy fogalmazott, hogy a pénztártörvényt nem feladni kell, hanem új megoldásokat kell találni hozzá. Egyes szocialista politikusok ennek ellenére a törvény visszavonását szorgalmazták.
A Szabad Demokraták Szövetsége többször hangsúlyozta, hogy a pénztártörvény ilyen módosítását nem tudja támogatni, így számára az elfogadhatatlan.
Kókának elege van a bénultságból
Gyurcsány nem az a miniszterelnök, és nem is lesz
.Gyurcsány reformokat szeretne, de nem lesznek
MTI