70 milliárdos beruházás Dunaújvárosban
A beruházás az osztrák befektető több mint 25 százalékot meghaladó saját forrásából, valamint hitelből valósul meg létrehozását a magyar állam is támogatja, ennek összegét a sajtótájékoztatón egyelőre nem hozták nyilvánosságra, azonban a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumtól kapott korábbi információ szerint 3,5 milliárd forint. Az új üzem közvetve mintegy háromszáz, közvetlenül hatszáz munkahelyet teremt majd.
A próbaüzem várhatóan 2009. júniusában kezdődik, s a teljes termelési felfutást 2011-re éri el az üzem.
"A cél az, hogy 2013-ra a jelenlegi húsz százalékról ötven százalékra nőjön a települési szilárd hulladékok hasznosítási aránya Magyarországon" |
Mivel a beruházás részeként a gyár hulladékát elégető 200 megawattos hőerőmű is épül, a majdani üzembe kerülő hulladékok a feldolgozással és az elégetéssel száz százalékban hasznosulnak. A gyártás során keletkezett szennyvíz pedig a beépítésre kerülő korszerű technika eredményeként minimális terhelést jelent a környezetre.
Az alapkőletételi ceremónián részt vett Thomas Prinzhorn, a Közép-és Kelet-Európa tíz országában működő, évi egymillió eurós forgalmat lebonyolító cégcsoport tulajdonosa is, aki hangsúlyozta: az osztrák vállalakozás 1990-ben abban a tudatban fektetett be Magyarországon, hogy az ország a Közép-Kelet-európai fejlődés élharcosa lesz, s még mindig ebben hisznek. A Dunapack évi 65 milliárd forintos forgalmat bonyolító nagyvállalattá vált.
Egyedülálló lesz a 62 milliárdos Megyeri híd
A Hankook nevében ígért a dél-koreai miniszterelnök
MTI