A Deutsche Bank, úgy tűnik, átvészeli
Szeptember elején a Deutsche Bank nyitotta meg a nemzetközi nagybankok panaszáradatát az amerikai jelzálogkölcsön-piacról indult hitelválság következményei miatt. A sort folytatta a Commerzbank, az amerikai Citigroup - a világ legnagyobb piaci tőkeértékű pénzintézete -, a svájci UBS és mások, sokmilliárdos rendkívüli tartalékolást és veszteségeket jelentve a hitelpiaci bizalom megingása, a jelzáloglevelekre alapozott konstrukciókat tartalmazó portfóliók leértékelődése miatt. Profitfigyelmeztetéseik világszerte lefaragták a bankrészvények értékét, az elmúlt hetekben időnként zuhanásba taszítva a tőzsdeindexeket is.
A Deutsche Bank szerdai, előzetes jelentéséből az tűnik ki, hogy a nem elsőrendű válság hatásai többnyire egyszeri tételeket okoztak a nagy pénzintézetek mérlegében, a kellemetlenségek korlátozhatók. A bank maga a harmadik negyedévre 700 millió eurót ír le hitelből finanszírozott hiteleinek leértékelődése miatt, és további 1,5 milliárdot tartalékol strukturált hiteltermékekből, lakóingatlan-jelzáloglevelekkel támogatott értékpapírokból és értékpapír-kereskedelemből származó esetleges veszteségekre. A korábban legsikeresebb részleg, a befektetésibank-ágazat adó előtti vesztesége 250-350 millió euró volt a harmadik negyedben.
Ezzel szemben a magánügyfelek üzletága, a vagyonkezelés és a nemzetközi tranzakciók, valamint New York-i és más ingatlanok eladásából származó tőkenyereségek mindezt bőven ellensúlyozták, és segített társaságiadó-reform is.
A Deutsche Banknak 1,7 milliárdba kerül a válság
Jó úton Európa nagy bankjai
MTI