1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A 20 leggyorsabban növekvő első osztályú irodabérleti költségekkel bíró országok közül 10 a fejlődő országok közé tartozik, állítja a CB Richard Ellis féléves Globális piaci bérleti díjak című tanulmánya.
Tizenhárom piac 30 százalékos vagy nagyobb bérleti költségnövekedést könyvelhetett el az elmúlt évben. A bérleti költség a bérleti díj, a helyi adók és szolgáltatási díjak együttesét jelenti.

13 ország, ahol a bérleti költségek több mint 30 százalékkal emelkedtek, a globális gazdaság széles keresztmetszetét alkotja. Új-Delhi, Mumbai (Bombay) és Manila listára kerülésével Ázsia jelenti a leggyorsabban emelkedő piacot, több, mint 30 százalékos költségnövekedéssel. A csendes-óceáni Brisbane és Perth – ahol az ázsiai nyersanyag-kereslet fűti a gazdaságot, szintén rekordot jelenthet a több, mint 30 százalékos költség-emelkedéssel. Buenos Aires és Bogota pedig a leggyorsabban fejlődő latin-amerikai piac.

A legdrágább globális piacok
A londoni West End ismét a Top 50 legdrágább irodapiacának első helyén áll, bérleti költségek 150 euró/m2/hó-t tesznek ki. A második Tokió Inner Central (belső központi) része 103 euró/m2/hó-val. A londoni City és a tokiói Outer Central (külső központ) a harmadik és a negyedik a listán, ahol Hong Kong egy év alatt két hellyel előre lépve az ötödik helyet foglalja el.

Jelentős változások történtek a helyezésekben: az indiai Mumbai és Új-Delhi hatalmas növekedést könyvelhetett el az elmúlt év során. Mumbai egy év alatt 75 százalékos bérletidíj-növekedéssel a hetedik lett a listán, Új-Delhiben pedig egyenesen megduplázódtak az első osztályú irodák bérleti költségei, így most a 25 helyet előre lépve a 11. legdrágább helyszín 58 euró/m2/hó költséggel. Hasonlóképpen Abu Dhabiban is 100 százalékkal nőttek az első osztályú irodák bérleti költségei 12 hónap alatt 2006 harmadik negyedévére, így 52 helyet előreugorva a 33. legdrágább helyszínné vált a felmérésben szereplő piacok közül.

Európa

150 euró/m2/hó költségével ismét a londoni West End vezeti az ötven legdrágább piac listáját, a 17 százalékos költség-növekedéssel pedig a 17. legjobban emelkedő bérleti piacnak bizonyult az elmúlt 12 hónapban. Erőteljes növekedést könyvelhetett el Moszkva is, ahol a költségek 28 százalékkal nőttek, 60 euróról 77 euró/m2/hó-ra. Ez a 15. legerőteljesebben növekvő, és a 6. legdrágább piaccá tette az orosz fővárost. 

A londoni City-ben 18 százalékkal, 86 euróról 103-re nőttek a bérleti költségek, a mi a harmadik legdrágább piaccá tette a brit főváros pénzügyi központját. A legdrágább tízben található Párizs (8.) illetve Dublin (9.), habár mindkét város kissé lejjebb csúszott 2006 harmadik negyedéves eredményéhez képest, azonban 10 százalékos drágulásukkal még mindig a lista előkelő helyén vannak évről-évre. Nagy-Britannia városai, mint Edinburgh, Manchester, Leeds, Birmingham, Bristol és Glasgow mind feltűnnek a top húszban, bérleti költségek tekintetében Edinburgh a 12. helyétől Bristol 19. helyezéséig.

Madrid és Oslo is öt helyezést ugrott előre, a 20. illetve a 45. helyre. Madridban erőteljes 19 százalékos növekedés volt tapasztalható, ezzel a spanyol főváros a 24. a legerőteljesebben növekvő globális piac. Oslo 23 százalékos növekedésével a 29. pozíciót szerezte meg. Az európai városok továbbra is dominánsak a legdrágább városokban, a top 50-ből 30 helyezéssel.

Ázsia és Csendes-óceáni térség

Az indiai Bombay Nariman Point negyede 7. lett a top 10 legdrágább város közül, itt a bérleti költségek 29-ről 75 euróra ugrottak az elmúlt 12 hónapban. Hong Kongban a költségek 35 százalékkal 82 euróra emelkedtek. Tokió Inner Central része még mindig a világ második legdrágább irodapiaca. Szingapúrban 37 euróra emelkedtek a költségek, így 37. lett. A Csendes óceáni régióból mindössze Sydney volt az egyetlen, amely bekerült a 46. helyezésével a top 50-be. 

Amerika

Manhattan Downtown feltört a 48 helyre a világ legdrágább irodapiacain. Észak-Amerikában Manhattan Midtown a 24., Calgary a 31., Toronto a 34. és Washington, D.C. pedig a 44. helyet szerezte meg. Irodabérlet még mindig a New York-i Midtown Manhattan legdrágább az Egyesült Államokban 7 euróval 44 euróra nőtt. Rio de Janeiróban a költségek 2 euróval 36 euróra nőttek, de lecsúszott a 38. helyre, míg Sao Paulóban 30 euróra nőttek a költségek, de ez mindössze a tavalyi 44. helyhez képest idén csak a 47. helyre volt elég.

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG