.jpg)
Carriere arról is szólt, hogy a hét elején bejelentett Gaz de France-Suez egyesítés meg fogja erősíteni pozíciójukat Közép- és Kelet-Európában, mert tevékenységeik jól kiegészítik egymást. "A Suez áramot termel Magyarországon (a Dunamenti Erőmű Zrt. 74,8 százaléka az övé a belga Electrabel révén), a Gaz de France gázt árul ugyanott (Égáz-Dégáz Zrt.), tehát az egyesülés hasznos lesz a térségnek" - példálózott a Gaz de France illetékese.
Török kormánykörökben korábban is ellenezték a francia részvételt a Nabuccóban, mert a francia parlament tavaly törvényt fogadott el, amely szerint büntetendő tagadni, hogy népirtás volt az anatóliai örmények tömeges legyilkolása 1915-1917 között. A török álláspont szerint a török fennhatóság ellen lázadó örmények etnikai villongásokban vesztették életüket, miközben törökök is sokan elestek, és az áldozatok száma jóval kisebb volt a 1,5 milliós nyugati becsléseknél.
A török energiaügyi miniszter áprilisban cáfolta azokat a híreket, hogy e nézeteltérés miatt felfüggesztették volna a tárgyalásokat a Gaz de France-szal, de értésre adta, hogy a francia tagság mérlegelésében figyelembe veszik a francia álláspont alakulását az örmény ügy körül.
Az RWE német energiaipari konszern is be kíván lépni a Nabucco gázvezetéket kivitelező konzorciumba. Harry Roels, az RWE vezérigazgatója augusztus elején kifejezte reményét, hogy még a mostani negyedévben megszerzik a konzorcium jelenlegi öt tagvállalatának beleegyezését. A vezeték a tervek szerint 2011-től szállítana a Kaszpi-tenger térségéből földgázt Törökországon, Bulgárián, Románián és Magyarországon keresztül Európába ausztriai végponttal.
A franciák benne akarnak lenni a Nabuccóban
Együtt építkeznek a régi nagy ellenfelek
Az RWE társulna a Nabuccóba
MTI