
Az Integráció eszközállományán belül a legnagyobb arányt az ügyfeleknek nyújtott hitelek képviselik, a lakossági hitelállomány tavaly meghaladta a 264 milliárd forintot. Jelentősen gyarapodott az önkormányzati hitelállomány is, év végére elérte a 8 milliárd forintot. A Takarékszövetkezeteknél 2006-ban 596 önkormányzat vezetett számlát (ez a számadat a hazai bankok rangsorában ugyancsak a második helyet jelenti), összesített betétállományuk megközelítette a 12 milliárd forintot.
Banki betétek, hitelek, szolgáltatások teljeskörű összehasonlítása a Privátbankáron |
A kiegyensúlyozott növekedésben az is szerepet játszik, hogy az elmúlt évek során a Takarékszövetkezetek többsége megújította, bővítette szolgáltatásai körét. Az integrált Takarékszövetkezetek üzemeltetik például Magyarországon a második legnagyobb ATM-hálózatot: ügyfeleik már az ország 554 pontján vehetnek fel azonos kondíciók mellett készpénzt.
A Takarékszövetkezetek központi bankja, a Takarékbank 2006-ban – előzetes terveivel összhangban – fennállásának legeredményesebb évét zárta. A Takarékbank egyedi helyzetben van a bankrendszerben: a többségi tulajdonosok – a Takarékszövetkezetek – képviselik egyben legfontosabb ügyfélcsoportját is. A bank pozícióját tehát a szövetkezetekkel folytatott együttműködés határozza meg.
Kamatkifizetés - 14 év után
Több ponton lehet Széchenyi kártyát igényelni