Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Szerdai londoni értesülés szerint a Londoni Értéktőzsdére (LSE) készül bevezetni részvényeit a budapesti székhelyű, olcsó jegyes Wizz Air légitársaság
Szerdai londoni értesülés szerint a Londoni Értéktőzsdére (LSE) készül bevezetni részvényeit a budapesti székhelyű, olcsó jegyes Wizz Air légitársaság.
A The Daily Telegraph értesülése szerint az elsődleges nyilvános kibocsátással a cég akár 200 millió fontot (75 milliárd forint) is felhajthat a további terjeszkedéshez. A lap banki forrásai szerint a Wizz Air most válogatja a bevezetés tanácsadóit; a megbízásért olyan nevek állnak sorba, mint a Goldman Sachs, a JP Morgan, a Morgan Stanley - e három bank állt a spanyol fapados Vueling légitársaság sikeres kibocsátása mögött -, valamint a UBS, a Crédit Suisse és a Citigroup.
Az értesülés szerint a piacon a Morgan Stanley-t és a Citigroupot tartják esélyes befutónak.
A kibocsátást még az év vége előtt tervezik, és a tranzakció várhatóan a Vuelingnél is magasabbra értékeli majd a magyar céget; a spanyol cég piaci tőkeértéke jelenleg 640 millió euró (435 millió font).
Kázmér Natasa, a vállalat kommunikációs igazgatója az MTI szerdai megkeresésére nem kívánta érdemben kommentálni a cikkben foglaltakat.
A londoni kibocsátással szerezhető tőke hozzájárul további 32 Airbus A320-as repülőgép 2012-ig tervezett megrendelésének finanszírozásához, áll a cikkben.
A The Daily Telegraph elemzése szerint Váradi József vezérigazgató "kiszúrta azt a lehetőséget", amely az EU-határok megnyitásával állt elő több százezer, nyugaton munkát kereső kelet-európai szállítására. A lap szerint Váradi annak tulajdonítja a Wizz Air sikerét, hogy "a Ryanair előtt látta meg" a lehetőséget.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár