Hozzátette: mindkét vezeték megépülése előnyös lenne, illetve az is, ha valamelyik megvalósulna.
A Mol mindkét projekten nagy erőkkel dolgozik, hiszen az az érdeke, hogy minél több forrásból érkezzen a szénhidrogén, s minél nagyobb legyen a tranzit. Ha ez megvalósul, akkor biztosabb lesz az ellátás és az üzleti lehetőségek is megnőnek.
Hernádi Zsolt elmondta: a cég asztalán 55 projekt van. Ezek közül van, amelyiket csak vizsgálnak, de van olyan is, amelyik aláírás előtt áll.
Az elmúlt év sikeres projektjeként említette például az orosz mezők és kutatási jogok vásárlását, az Energopetrol, illetve a TVK-ügyletet és az INA-részvénykibocsátás támogatását. Hernádi Zsolt kifejtette: amikor a lehetőségek jók, akkor a Mol bátran és sikeresen terjeszkedik, de amikor megfontoltságra van szükség, akkor nem költi feleslegesen a részvényesek pénzét. Az elnök-vezérigazgató sikerként ítélte meg azt is, hogy a társaság tavaly elérte a 11 milliárd dolláros piaci kapitalizációt.
Mosonyi György, a cég vezérigazgatója elmondta: a cél a meglévő üzletek eredményességének fenntartása, a szinergikus hatások kiaknázása, s a terjeszkedés akvizíciók által. Hozzátette: a Mol kőolaj- és gázkitermelése mintegy 10 százalékkal csökken az idén.
Nabucco a magyar preferencia? Moszkva szerint igen
Csövezik az egész világ
Nem is lesz Nabucco?
Oroszbarát magyarok: csodálkoznak, csalódtak
MTI