
Az állítólagos lehallgatási vagy megfigyelési anyagot ráadásul azzal az egyszerű tárgymegjelöléssel küldik el az embernek, hogy "You’re being watched” - vagyis: "Figyelnek téged!”, ami még viszonylag higgadt ténymegállapításnak is felfogható, de az már tényleg cifra, hogy: "I’m monitoring you”, azaz "Én megfigyellek téged”.
Korábbi jegyzetek: - Nincs mese: még a rocksztár is hibridre vált - Zöldülne a repülés, ha hagynák - C-17-kisokos: nagyban különleges - galéria - Biciklikulccsal atombombát aktiválni |
Vagyis kezdve a komoly stikliktől, sikkasztásoktól és egyéb bűnügyektől, egészen a házastársi hűséget megrontó félresiklásokig, sokaknak sokminden rejlik az életében, amit tényleg szeretne mélyen rejteni a megfigyelés vagy lehallgatás, a hatóság vagy a feleség elől. Nyilván erre a lélektani helyzetre alapozzák a spam kitalálói az átverést, tehát ha a levél címzettje meglátja a tárgymegjelölést, vagyis hogy őt megfigyelték, addig képtelen megnyugodni, míg meg nem bizonyosodik arról, hogy vajon nincs-e tényleg épp az ő titkolnivalójáról valami hiteles adat, felvétel abban a bizonyos csatolt file-ban.
Kinyitja, a file-ből pedig éhes kígyóként csusszan be az ő könyvtárai birodalmába a vírus. A nagy csavar pedig, hogy ha a "Megfigyellek!” - tárgyszó átverés is, az áldozatot mostantól már valóban megfigyelhetik, ha épp egy erre alkalmas kémprogramot juttatnak ilymód a gépébe. Az illető egyetlen esélye ezek után, hogy megpróbálja kikémlelni, ki kémkedik valójában utána. Visszaküld a feladónak egy e-mailt, a csatolmányban egy megfelelő kémprogrammal. Hátha a kémnek is van bűntudata.
Márványi Péter