A stabilitás jeleit mutatja a forint
A dollár erősödését figyelmen kívül hagyva erősödtek, pontosabban "nem gyengültek" a térségbeli devizák: az eurót kedden délután négy órakor 267,67 forinton jegyezték a hétfőn délután háromnegyed ötkor tartott 267,31 forint után.
A dollár jegyzése 187,26 forint 1,4292 dolláros euró árfolyam mellett a hétfő délutáni 185,89 forint és 1,4389 euró/dollár után.
A svájci frank jegyzése 181,36 forint volt kedden délután a hétfői 181,47 forint, 100 japán jen jegyzése pedig 205,74 forint volt kedden a hétfői 204,71 forint után.
Gyengült az euró a dollárral szemben a vártnál rosszabb német ZEW üzleti hangulat index hatására. A dollár erősödésének ezen kívül lendületet adott még az amerikai kincstár kimutatása a nettó tőkebeáramlás növekedéséről tavaly novemberben, ami az amerikai aktívák iránti befektetői érdeklődés növekedésére utal.
A térségbeli devizák a nap elején még az euró/dollár árfolyamot követő, tőlük megszokott mozgást tanúsították, később azonban az elszakadás jeleit kezdték mutatni és mérsékelt erősödésnek indultak.
A cseh korona erősödni kezdett azt követően, hogy Zdenek Tuma jegybanki kormányzó kijelentette, a jegybanki alapkamat elérte mélypontját az eurókamattal megegyező egy százalékon.
A lengyel zloty is erősödésnek indult és a piaci előrejelzéseknek megfelelően irányt vett a 4,00-ás euró árfolyam küszöb felé.
A forint pedig lendületes erősödésnek indult délután azt követően, hogy a Reuters hírügynökség Oszkó Pétert idézve megszellőztette annak a lehetőségét, hogy a kormány javít az idei GDP-előrejelzésen, a kedvezőbb exportkilátásoknak köszönhetően.
A forint árfolyama 268,15 forintos euróról rövid idő alatt 267,50-re erősödött.
A forint erőteljes technikai ellenállási ponttal néz szembe 266 forintos euró árfolyamnál, ezért annak áttörése nem túl valószínű. A forint mozgását 266-269 forintos euró árfolyam tartományban várják néhány napos távlatban.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI