Míg kedden reggel alig változott a forint jegyzése a bankközi devizapiacon, és az eurót kilenc óra körül 257,15/30 forinton jegyezték a hétfői 257,00/10 forint után, addig ezt követően alaposan beszakadt a hazai deviza kurzusa. A jegyzés tizenegy táján 258,25-ön állt, de egy euróért nem sokkal korábban már 258,6 forintot is adta. Ez kéthónapos mélypontot jelent a közös európai valutával szemben.
A kereskedők reggel még arra számítottak, hogy a forgalom ma sem lesz jelentős, mivel a piacok az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed magyar idő szerint késő esti kamatdöntését várják. Részletek
Általános vélemény, hogy a kamatcsökkentés elmarad az Egyesült Államokban, sőt vannak olyanok is, akik szerint a Fed következő ülésén akár emelkedhet is a jelenleg 5,25 százalékos amerikai alapkamat. A kamatdöntésnek elemzői várakozások szerint a forint árfolyamában megmutatkozó igazi hatása szerdán várható, kedden azonban nem kizárt, hogy az euró teszteli a 258 forintos árfolyamot is.
A forint kedd reggelig 2,18 százalékot vesztett az euróval szemben az év vége óta. Az év végi csúcsdöntések után a szlovák korona hétfő reggelig 2,26 százalékot, a cseh korona 2,58 százalékot, a lengyel zloty 2,49 százalékot vesztett az euróval szemben.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár