.jpg)
Mint írják, több vidéki nagyvárosban, és Budapesten is rendezvényeket terveznek, melyeken arra hívják fel a társadalom figyelmét, hogy a tandíj bevezetése "hibás politikai döntés" volt.
"A HÖOK továbbra is elzárkózik a tandíj bármilyen formájától, és követeli, hogy a jelenleg fejlesztési részhozzájárulás néven bevezetett hallgatói adót törölje el a kormányzat!" - áll a dokumentumban.
A hallgatói érdekképviselet szerint "hamis az a kormányzati kommunikáció", amely szerint emelkednek a hallgatói juttatások, mert új források bevonására nem került sor, csak az eddigi keretösszegek átcsoportosítására.
"Az Oktatási és Kulturális Minisztérium szerint hamis a HÖOK azon állítása, amely szerint a fejlesztési részhozzájárulás bevezetésével nem bővülnek a hallgatói juttatások, a tárca éppen azért alakította át a hallgatói juttatások rendszerét, hogy az az eddiginél igazságosabb elosztást tegyen lehetővé" - olvasható a minisztérium közleményében.
A tárca értékelése szerint a HÖOK is aktívan részt vett az új rendszer kidolgozásában és jóváhagyásában, amely több pénzt juttat a hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű és a jól tanuló diákoknak.
"A HÖOK elnöke, Miskolczi Norbert aláírta 2007. január 24-én a hallgatói juttatások új rendszeréről szóló nyilatkozatot, amelyben az áll: aláírásukkal támogatják az Oktatási és Kulturális Minisztérium előterjesztését a szociális biztonságot jelentő és a hallgatók teljesítményét elismerő, minőségi munkára ösztönző, kiszámítható és átlátható hallgatói juttatási rendszerről" - tartalmazza a közlemény.
A tárca hozzáteszi, hogy továbbra is széles körű konzultációkat kíván folytatni a különböző szervezetekkel és arra kéri a HÖOK-ot, hogy szakmai alapon, aktívan vegyen részt a minőségi felsőoktatás megteremtésében.
Az egyetemek is versenyeztek a hallgatókért
Vége a rettegésnek: itt vannak a pontszámok
Meglepetés vár a tájékozatlan diákokra
MTI