.jpg)
A Start Plusz kártyával rendelkező személy foglalkoztatásakor a megtakarítás abból adódik, hogy az első évben az összes járulékkötelezettség csak 15 százalék, a második évben pedig 25 százalék, tételes egészségügyi hozzájárulást pedig nem kell fizetni.
A Start Extra kártyára azok jogosultak, akik ötven év feletti, vagy legfeljebb alapfokú végzettségű tartósan álláskeresők. A tartósan álláskereső kategória annyit jelent, hogy a kártya igénylése előtti 16 hónapból legalább 12 hónapig volt az illető személy regisztrált álláskereső. Az ilyen személyek foglalkoztatásakor a kártya érvényességének első évében egyáltalán nem kell járulékot és tételes egészségügyi hozzájárulást fizetni, a második évben pedig összes kötelezettségként 15 százalékos járulékot.
A jóval nagyobb járulékkedvezmény ellenére tehát a Start Plusz kártyához képest még feleannyian sem váltottak ki Start Extra kártyát. Ez pedig azt mutatja, hogy az 50 év felettiek, az alacsony iskolai végzettségűek még ilyen nagy járulékkedvezménnyel is jóval nehezebben mobilizálhatók, mint a fiatalok. |
A Start alaptípust a pályakezdő 25 éves koráig, felsőfokú végzettség esetén 30 éves koráig használhatja. A kedvezmény ugyanaz, mint a Start Plusz kártyánál, azaz az első évben összes kötelezettségként 15, a második évben 25 százalékos járulékot kell fizetni a munkáltatónak.
A Start kártyákkal igénybe vett járulékkedvezmény miatt a társadalombiztosítás nem jut kevesebb járulékhoz, mert a különbözetet korábban a Munkaerőpiaci Alap egyenlítette ki, az új típusú kártyáknál erre európai uniós források is felhasználhatók. |
Lamperth csupa jót mondott tárcájáról
Ekho-stop a start-kártyának
Sokan startolnak Start kártyákkal
MTI