Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Alapos kódex - megreguláznák a spekulatív termékeket
Az EU szorosabb pórázra szeretné fogni a spekulatív fedezeti alapoka, mivel ezekből a globális pénzügyi rendszerre nézve egyre növekvő fenyegetést lát
Az EU szorosabb pórázra szeretné fogni a spekulatív fedezeti alapokat (hedge fund), mivel ezekből a globális pénzügyi rendszerre nézve egyre növekvő fenyegetést lát: az eddig teljesen ellenőrizetlen befektetők számára kötelező "viselkedési kódexet" akar felállítani.
A kérdés egyebek között az uniós pénzügyminiszterek hétvégi tanácskozásán is szóba került. A német pénzügyminiszter szerint már az is nagy eredmény lenne, ha a tervezett viselkedési kódexben az alapok 10-15 százalékával, a fontosabb fedezeti alapokkal meg tudnának állapodni. A nagyobb alapok a teljes befektetési volumen 80-90 százalékát kezelik.
Jelenleg világszerte mintegy 9 ezer a fedezeti alapok száma, főként az angolszász térségben. 2006 végén a fedezeti alapok több mint 1,4 ezer milliárd dollárt kezeltek, ez időközben becslések szerint már 1,6 ezer milliárd dollár lehet.
Az alapok, hatalmasra duzzadt pénzügyi eszközeikkel Európában egyre inkább részt vesznek nagyvállalatok felvásárlásában. Egyre kiterjedtebb tevékenységük növeli a globális pénzügyi rendszer működésének kockázatait, annál is inkább, mivel ezekbe a kockázatos alapokba például növekvő számú nyugdíjalap is fektet a világon.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár