Alkotmánybírósághoz fordul az MDF az egészségbiztosítási pénztárak miatt
Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának tagja szerint aggályos az is, hogy sérül az egyén orvos- és intézményválasztási joga azzal, hogy az új pénztári törvény értelmében a pénztár dönt arról, hol, melyik orvos szolgáltatását veheti igénybe a beteg.
"A gyógyításba is nagyon belenyúl, és inkább a pénztárak akaratát preferálja a törvény" akkor, amikor a nem sürgős ellátások esetén, a pénztár előzetes engedélyeztetését szabja feltételként az egyes beavatkozásokhoz - mondta a képviselő.
Csáky András kérdés kapcsán közölte: azért most fordultak az Alkotmánybírósághoz, mert megalapozott beadványt akartak készíteni, amely az egyeztetések után mostanra készült el. "Ha egészében nem tekinti alkotmányellenesnek a törvényt az Alkotmánybíróság, akkor legalább ezeket a passzusokat vegye ki" - tette hozzá Csáky András.
Herényi Károly kiemelte: az MDF reformpárti, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy a kisebbik ellenzéki párt több mint hatvan módosító indítványt nyújtott be a törvényalkotási szakaszban, amelyeknek döntő többségét azonban a kormánypártok "lesöpörték" az asztalról. "Szerettük volna, ha a köztársasági elnök úr fordul az Alkotmánybírósághoz, de miután ezt nem tette meg, ezt mi tesszük meg" - mondta a frakcióvezető.
Beletört a kormány bicskája a kórházi széfekbe
Az egészségünkkel feltornászhatnánk a GDP-t
Az APEH kopogtat az elmaradt járulékért
Egészségbiztosítási törvény: most akkor mi változik? (hanganyag)
MTI