Az újság két kategóriában is elnyerte az elismerést: közszolgálati kategóriában a visszadátumozott részvényopciók miatt kirobbant, amerikai vállalatokat megrázó tavalyi botrányról szóló tudósításaiért, nemzetközi riport kategóriában pedig a kapitalizmus kínai térnyeréséről szóló írásért. Az AP sürgős hír kategóriában győztes fotója egy Ciszjordániában izraeli biztonságiakkal hadakozó zsidó nőt ábrázol.
Pulitzer-díjban részesült vezércikk kategóriában a New York-i The Daily News a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokban leomlott New York-i Világkereskedelmi Központ tornyok helyén, a Ground Zerónál dolgozó munkások nevében írt szerkesztőségi cikkeiért.
A LA Weekly hetilap újságírója, jonathan Gold lett a győztes kritika kategóriában. |
Az ismeretterjesztés műfajában a Los Angeles Times három újságírója, Kenneth R. Weiss, Usha Lee McFarling és Rick Loomas érdemelte ki az elismerést a túlhalászott óceánokról szóló írásaikért.
A Pulitzer-díjakat a New York-i Columbia Egyetem ítéli oda egy 18 tagú testület ajánlására. A díjat 10 ezer dollárral honorálják, kivéve a közszolgálati kategóriát, amelyben Pulitzer-aranyérmet osztanak ki. Az idén ítélték oda a 91. alkalommal az újságírás legrangosabb szakmai kitüntetését, amelyet a makói születésű Pulitzer József magyar származású amerikai sajtómágnás alapított meg, aki idén lenne 160 éves. |
A díjakat odaítélő testület az idén külön elismerésben részesített egy iráni fotóst, Dzsahangir Razmit, akinek egy 1979-ben egy iráni kivégzőosztagról készített fényképe 1980-ban Pulitzer-díjat kapott hírfotó kategóriában, de a felvétel készítőjének kilétét csak tavaly decemberben fedte föl a The Wall Street Journal egyik újságírója.
MTI