.jpg)
A kutatás-fejlesztést és innovációt végző vállalkozásokra minden országban a növekedés, a tartós jövedelem-, és életszínvonal emelkedés legfőbb ’motorjaként’ tekintenek. Sőt ezek a tevékenységek képesek megtartani és növelni az egyéb termelésorientált szektorok kibocsátását is (gépgyártás, szórakoztató elektronika).
Gyenge Magyarország gazdaságpolitikai tanulási képessége - ez derül ki a Debreceni Egyetem előadói által írt tanulmánykötetből, amely Fecseg a felszín és hallgat a mély - Tudatok és tudatalattik a gazdaságpolitikában címmel jelent meg. Részletek >> |
A versenyhátrányt a jelentős hazai bérterhek - a nettó bérek 2,5-2,8-szorosa - valamint a tevékenységből fakadó költségek és a bérszerkezet okozza, hiszen ezen a területen szinte kizárólag magasan képzett, magas bérkategóriájú alkalmazottak dolgoznak. A hazai vállalkozások többsége még fiatal, így kevéssé teherbíró, de a belső piac csekély mérete sem segíti elő a innovatív cégek gazdaságos működését.
A szervezetek szintén a kormány figyelmébe ajánlják, hogy ezen ágazatok és vállalkozásaik szinte minden fejlett gazdaságban jelentős adókedvezményekben részesülnek.
Kovács Zoltán, az IVSZ elnöke hangsúlyozta, hogy az adócsökkentésnek várhatóan számos pozitív következménye lenne. Ezek közül kiemelendő, hogy a következő öt év alatt a K+F tevékenységet folytató, a gazdaság egyik motorját jelentő, innovatív vállalkozások száma akár 60%-kal, míg az innovatív cégeknél dolgozó, magasan képzett munkavállalók száma ugyanilyen időtávon belül akár a duplájára nőhetne Magyarországon.
A közlemény kiadói érzékelik a kormány részéről az adórendszer megváltoztatásának lehetőségét, és szakértelmükkel, erőforrásaikkal - felkérés esetén - szívesen hozzájárulnak a konstrukció kidolgozásához.
Miért tart itt az ország?
Az egyéni vállalkozók is fehérednek
Elkezdtek dolgozni Veres adótanácsadói
Már az elemzők sem tudják, mit mondjanak