.jpg)
Vannak azonban olyan, egyelőre kisebb pénzintézetek, amelyek új életlehetőséget fedeznek fel az úgynevezett "impaired life" , azaz "hátrányos életű" emberek piacán, olyan ügyfeleket keresve, akiknek dohányzás, italozás, betegség, vagy a foglalkozásuk, munkakörülményeik, általános életmódjuk, vagy akár a lakóhelyük miatt rövidebb az életkilátásuk az átlagosnál.
Mindenki jól jár: a biztosított a szokásos vagy magasabb díjért a szokásosnál nagyobb nyugdíjat kap, tekintettel a haladottabb korában várható, nagyobb egészségügyi kiadásaira, de a legjobban mégis a biztosító jár, mert nem sokáig kell fizetnie az életjáradékot.
Mindent az életbiztosításokról Melyik nyugdíjpénztárat válasszam? |
A nemzedékváltás ás az állami nyugdíj csekélysége miatt gyorsan átalakuló brit nyugdíjrendszerben amúgy is rohamosan szaporodnak a magánkötések, de a "hátrányos életű" kötvények, amelyek a teljes piacnak a 10 százalékát teszik ki jelenleg, az átlagnál is gyorsabban terjednek. A "hátrányos életű" ügyfeleket a múlt évtizedben elsők között fölfedező specialista pénzintézet, a Just Retirement vezérigazgatója, Mike Fuller szerint az ilyen kötvények aránya hosszabb távon elérheti a 40 százalékot a teljes piacon.
A fővonalbeli biztosítók szakértői időnként fanyalognak, azt mondják, a "hátrányos életű" piac nagyon kiszámíthatatlan, mert előfordul, hogy az ilyen biztosítottak a vártnál tovább élnek. Az is igaz, hogy a nagy biztosítók nehezen tudnak olyan sokrétű, sokféle, akár személyre szabott biztosítási feltételeket kidolgozni és kezelni, mint a kisebb, rugalmas cégek, amelyek közül mindössze kettő, a Just Retirement és a Mutual LV birtokolja a "hátrányos életű" piac 80 százalékát Nagy-Britanniában.
Az elemzők azonban úgy vélik, hogy most már a nagy biztosítók is kénytelen lesznek jobban fölfedezni ezt a piacot, ha nem akarnak túl nagy veszteségeket a tovább élő, egészséges ügyfeleik miatt. Nem szólva arról, hogy számukra ott a világpiac is: Japán és több más gazdag ázsiai ország hasonló lehetőségeket kínál, mint a brit piac.
Az tb-reform megy tovább, tárcacsere nincs
Kóka: Ha nincs reform, nincs koalíció
Londonban katasztrófának tartanák a hátraarcot
Tb-törvény: egyelőre semmit nem mond a kormány
MTI