1p
Kifejezetten sikeresnek ítélte az OTP Bankcsoport első negyedévi teljesítményét Urbán László vezérigazgató-helyettes a hitelintézet gyorsjelentését értékelve.

Az 55,3 milliárd forintos konszolidált adózott nyereség biztató szám, különösen a nyitott devizapozíción elszenvedett veszteséggel korrigálva, az adózott profit így 56,3 milliárd forint, ami 16,5 százalékos növekedés - mondta. "Figyelembe véve azt is, hogy milyen hektikus körülmények között érte el a bank, bizakodásra ad okot az idei eredményvárakozásokat illetően" - tette hozzá a vezérigazgató-helyettes .

Urbán László kiemelte: az amerikai másodrendű jelzálogpiaci válság óta először került sor értékpapír-kibocsátásra, a bank az első negyedévben 1 milliárd euró névértékű jelzáloglevelet bocsátott ki 62 bázispont felárral (a hozamfelár korábban 20-30 bázispont volt). Úgy vélekedett, hogy a hitel/betét arány várhatóan tovább nő, ami jelentősebb értékpapírpiaci finanszírozást vetít előre. Ha ennek költségeit a bank tovább tudja hárítani az ügyfelekre, ez az eredményt nem veszélyezteti - tette hozzá.

Kifejtette: a bankcsoport költséghatékonysága, jövedelmezősége javult, a kamatmarzs ugyan mérséklődött, de még mindig magas. A portfólió minősége nem változott, egyes leánycégeknél - így például az ukránnál - az elővigyázatosság miatt volt magasabb a céltartalékképzés - mondta Urbán.

A profit több mint 30 százaléka az első negyedévben már külföldről származott, arányának - a Garancia értékesítése nélkül - az év végére el kell érnie legalább az egyharmadot. Ennek a vezérigazgató-helyettes szerint értéknövelő tényezőnek kell lennie.

Lakásvásárlás akár 0% önerővel, június 30-áig jelentősen csökkentett egyszeri költséggekkel
Urbán László úgy vélte: az OTP a régiós bankokhoz képest még mindig alulértékelt. A külföldről származó bevétel arányának növelése a vezérigazgató-helyettes szerint ezen segíthet.

A bolgár leánybank a vezérigazgató-helyettes szerint változatlanul jól teljesít. A horvát leánycég "megtáltosodott", sikerült kihasználnia, hogy tavaly néhány napra fellazultak a hitelkorlátozási szabályok, ami az eredményén is megmutatkozik majd.

A szerb leánybank 188 millió forintos nyereségéről úgy vélekedett: "talán túlságosan is prudens bemutatása ez az eredménynek", ugyanis a nyereség valójában 2,2 milliárd forint (2 milliárd forint részesedések értékesítéséből származó, egyszeri bevétel).

Elmondta: Oroszországban nőtt a problémás állomány, a második negyedévben azonban a portfolió tisztítása, a rossz hitelek értékesítése után  arányuk csökkenni fog, ami szerinte valószínűleg eredményjavulással is jár. Az orosz banktól az idén 50 százalékos eredménynövekedést várnak - emelte ki.

Az ukrán leánybank teljesítményéről Dmitrij Zinkov vezérigazgató számolt be. Elmondta: a CJSC OTP Bank hitelállománya éves szinten 50 százalékkal bővült - a leggyorsabban az ukrán TOP 10 közül -, eredménye stabil maradt. Ebben nagy szerepe volt a hálózat bővítésének (az idén újabb 80 fiókot nyitnak). A CJSC leggyorsabban növekvő és legnyereségesebb ágazata a kis és középvállalatok (kkv) hitelezése.

Dmitrij Zinkov az idei tervekről elmondta: központosítanak több tevékenységet, köztük a számvitelt és a kockázatkezelést, erősítik a kkv-hitelezést, más OTP leánycégekkel együttműködve diverzifikálni szeretnék a portfoliót, az idén ezért lízingcéget, nyugdíjalapot és nyugdíjbiztosítót hoznak létre (most a lakossági, jelzáloghitelezésben van erős pozíciója a banknak).

Urbán László elmondta: Magyarországon az idén nem vár nagyobb dinamikát az OTP. Az eredmény megfelel a várakozásnak, az ügyfélbetét és -hitel növekedése pedig megfelelő ahhoz, hogy a külső körülmények kedvezőtlen hatását ellensúlyozni tudják.

Urbán László a devizahitelekkel kapcsolatos aggodalmakra reagálva kifejtette: a devizahitelt felvevőket nem a bankok felelőtlenségétől, hanem a felelőtlen kormányzati - elsősorban fiskális - politikától kell félteni. A legtöbb, amit a kormányzat érdekükben tehet: hitelessé teszi, hogy a fiskális túlköltekezés nem következik be - mondta a vezérigazgató-helyettes.

Húzós jelentések: lesz mit megemészteni
Befektetők varázsgömbje: mit jelent a Mol, az OTP?
MOL-részvények: vigyázat, esni fog!
Hullámverésben lehet jó üzlet a bankpapír
OMV: ez a Mol-vezérek szegénységi bizonyítványa

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG