Bevágott a Fed, robbanás a tőzsdéken
A döntés szerint 75 bázisponttal 3,50%-ra mérsékli az irányadó rátát az intézmény. A hírre azonnali rendkívül pozitív piaci reakciók indultak el világszerte.
Az amerikai határidős indexek jócskán ledolgoztak korábbi hatalmas veszteségeikből. Az S&P 500 futures 41,80 pontos veszteségben áll, még mindig messze számított értéke alatt alakul, ám mégis sokat javult: korábban - a világméretű tőzsdepánik hatására már jelentős mínusszal kezdett, majd a Bank of America rendkívül rossz jelentése után egészen 67,30 pontig hátrált.
Legfrissebb devizaárfolyamok Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás Friss tőzsdei árfolyamok |
A dollár a döntés bejelentése után erőteljesen esett az euróhoz viszonyítva. Az euró 0,8 százalékkal 1,4560 dollárra drágult szemben a Fed döntése előtti 1,4495-ös árfolyammal. A jenhez viszonyítva a dollár 0,6 százalékkal 106,65 jenre drágult.
A Fed kamatcsökkentése átmenetileg felgyorsította a forint kedd dél tájban megkezdődött erősödését, az euró árfolyama csaknem 258 forintig jutott, de a hatás csak ideiglenes volt, alig negyed óra elteltével ismét gyengülni kezdett a jegyzés. Délután három óra után ismét 259,40/50 forint körül volt az euró árfolyama.
Az eurót reggel 261,50 forinton jegyezték a hétfő délutáni 259,20/30 forint után, az árfolyam napi maximumát 261,75/80 forinton érte el. A kereskedők feszülten várják a New York-i tőzsdék nyitását; nagy kérdés, hogy a Wall Street hogyan reagál a Fed látványos gesztusára.
A diagnózis: színtiszta pánik
Kitört a pánik - vérbe fullad a mai kereskedés?
A legsúlyosabb válság jöhet a II. világháború óta
Ázsia a mélybe taszította Európát
Tokió elvérzett, érik a pofon Európának is
MTI