Az MSZP gazdaságpolitikusa csütörtökön az MTI-nek azt mondta, az akció eleve kudarcra volt ítélve. Arra mutatott rá, hogy a hatályos magyar törvények - mint fogalmazott, szerencsére - nem teszik lehetővé, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanácsban kialkudott bérmegállapodás ajánló jellege kötelezővé váljon.
Burány Sándor szerint világos, hogy emiatt a versenyszférában az akciócsoport semmilyen eredményt nem tudott felmutatni.
Elmondta, már az ötletet sem tartották jónak, mert szerintük "pofátlanság megfizettetni azt, amit a kormány vesz el adóemelés formájában az emberektől".
A bér- és adómonitoring bizottság létrehozását Rogán Antal február 15-én jelentette be. A kormánypárti politikus akkor azt mondta, az általa vezetett testület feladata az lesz, hogy mind a köz-, mind pedig a magánszférában megvizsgálja, teljesültek-e az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén született bérmegállapodások.
Közölte azt is: a kormány és a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja nyomást fog gyakorolni a magánszférában is azért, hogy a béremelési ajánlásban foglalt bérfejlesztést végrehajtsák.
MTI