.jpg)
Howard egyúttal biztosította Busht arról, hogy Ausztrália a belátható jövőben nem csökkenti Irakba vezényelt csapatai létszámát. Jelenleg mintegy 1600 ausztrál katona teljesít szolgálatot Irakban, közülük 550-et harci feladatokra is bevetnek.
Az amerikai elnök vendéglátójával közös sajtóértekezleten kifejtette: lát arra utaló jeleket, hogy Irakban javul a biztonsági helyzet, és megindult a megbékélés folyamata. George Bush - aki az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) csúcstalálkozójára érkezett Ausztráliába - úgy vélte, az Egyesült Államok és Ausztrália biztonsága szempontjából is fontos, hogy a két ország jelen van Irakban, és segítséget nyújt az arab ország népének. "Ha nem hittem volna, hogy sikert érhetünk el Irakban, nem tartottam volna ott csapatainkat" - szögezte le az amerikai elnök, egyúttal egy kérdésre válaszolva megismételte: elképzelhetőnek tartja az amerikai csapatok csökkentését, de nem fog e téren "mesterséges menetrendeket követni", csakis a kitűzött célok teljesítése vezérli.
Bush a sajtótájékoztatón saját diplomáciai sikereként könyvelte el, hogy Észak-Korea hajlik nukleáris létesítményeinek felszámolására. "Meggyőződésem, hogy hatékonyabb, ha öt ország mondja ugyanazt Észak-Koreának, mintha csak egy teszi. Ha az észak-koreaiak úgy döntenek, hogy nem tartják be ígéreteiket, nagyobb esély van arra, hogy tapasztalni fogják az ezzel járó következményeket" - mondta, utalva a pekingi hatoldalú tárgyalásokon februárban kötött megállapodásokra.
A kínai hadsereg betört a Pentagon rendszerébe
Óriás adatlopás: letámadták az amerikai álláskeresőket
MTI