Az adatokból kitűnik, hogy 18 ország jobban áll, mint 2007-ben, a válság kitörése előtti esztendőben, 5 ország helyzete alig változott, míg 19 országé romlott 2007-hez képest. Az utóbbiak között van Magyarország is: a CERES listáján az utolsó helyet foglalja el; megelőzi őt Kazahsztán és Románia is. A jól teljesítők élcsoportját többnyire latin-amerikai országok alkotják: Argentína, Angola, Brazília, Panama mellett Lengyelország szerepel a legjobbak között.
Forrás: CERES
A CERES a sorrend felállításakor egy 6 makrogazdasági tényező által meghatározott indexet számított ki: a gazdasági kibocsátás, a munkanélküliség, a belföldi kereslet, a banki hitelek összege, az infláció és a reálkamat mértéke alapján határozták meg az egyes országok pozícióját.
Ahhoz, hogy Magyarország az utolsó helyen végezzen, az is kellett, hogy az elemzés készítői az eurózónát "egy kalap alá vegyék", így még a csőd szélén (vagy már azon is túl) álló Görögországot sem előzhetjük meg a listán. Az Egyesült Államokat pedig csak az utolsó előtti helyre rangsorolta az intézet.
MTI, Privátbankár