.jpg)
"Erről többet mondani nem vagyok hajlandó" - szögezte le Mirek Topolánek.
A Hospodárské Noviny című tekintélyes cseh politikai és gazdasági napilap pénteken azt állította, hogy a stratégiai együttműködésről szóló CEZ-Mol megállapodás a kormányközi politikai tárgyalások eredménye. Az Euro című vezető cseh gazdasági hetilap hétfőn megjelent kiadásában pedig azt is tudni véli, hogy a CEZ-Mol együttműködés ügyében a múlt héten a két ország kormányfője Mirek Topolánek és Gyurcsány Ferenc is néhány perces telefonbeszélgetést folytatott.
A Mol azzal, hogy igyekszik a piacon felvásárolni saját részvényeit és tíz százalékukat ideiglenesen eladja a CEZ-nek, az OMV növekvő "barátságtalan" befolyása előtt kíván védekezni - írja "A Mol Csehországban is leparkolja részvényeit" című jegyzetében az Euro. Azt állítja: a CEZ-Mol megállapodásnak része lesz az az opció is, hogy a Mol bizonyos konkrét feltételek mellett és egy adott időben visszavásárolhatja ezt a tíz százalékot a CEZ-től. "A visszavásárlás pontos időrendje és a feltételek az OMV további lépéseitől függenek" - mondta a lapnak egy jól értesült, magát megnevezni nem kívánó személyiség.
Megjegyzi: a magyar gazdasági szakértők egy részének kifogása volt az ellen, hogy a Mol-részvényeket az az OMV vásárolja fel, amelyben 31,5 százalékos tulajdonrésze van az osztrák államnak. Érdekes lesz megvárni, hogyan fognak reagálni a Mol-részvények eladására a CEZ-nek, amelyben kétharmados tulajdonrésze van a cseh államnak.
Az OMV-n kívül bárkivel szóba áll a Mol
Megcsalták, de nem mondott le a házasságról az OMV
Mol-CEZ szövetség - itt vannak a részletek!
MTI