Patai Mihály, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) igazgatóságának elnöke a sajtótájékoztatón kiemelte, örülnek, hogy a CIG belépésével megnőtt a magyar befektetők aránya, és a bankok mellett hosszú idő után végre egy biztosító is megjelent a palettán. Ilyen a huszadik század eleje óta nem történt.
Járai Zsigmond optimistán nyilatkozott a CIG Pannónia Életbiztosító jövőjét illetően. “Három éve megígértük, hogy tőzsdére vezetjük a céget, és tessék, most itt vagyunk. Induláskor 30, év közepén 142 tulajdonosunk volt, most több mint tízezer. E tekintetben a harmadik legnagyobbak vagyunk a tőzsdén a Mol és az Otp után” - fejtette ki. A 9,3 milliárdos tőkeemeléssel a tizedik helyen nyitottak, több nagy hagyománnyal rendelkező céget megelőzve.
A CIG az idei első három negyedévben 15 milliárd forint díjbevételt ért el, a teljes éves terv 16 milliárd forint, ez harmadával haladná meg a múlt évit. Miután a CIG-nél a harmadik és a negyedik negyedév az erős, így az egész évre a tervezettnél jóval magasabb díjbevétel várható. Az év első kilenc hónapjában a CIG 29 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 2,5 milliárdos veszteséget produkált, ebben 314 millió forinttal szerepel a bankadó. |
Az elnök szerint Magyarország gyors növekedésre van ítélve, ennek egyik alapja a jelenleg elmaradott biztosítási és pénzügyi szolgáltatások fejlesztése, amihez a CIG igyekszik új életbiztosítási formákkal hozzájárulni.
A csengetésen Varga Mihály, a miniszterelnökséget vezető államtitkár is jelen volt, aki a kormány eddigi érdemeit kiemelve tért rá az országkockázat csökkentésének jelentőségére, aminek egyik alapja a különadók bevezetése volt. Megjegyezte, ezzel is szeretnének partnerek lenni a további tőzsdei bevezetésekben.
Kövesse valós időben a piacokat! Real-time deviza-, hazai és külföldi részvény-, árupiaci és indexalapú CFD árfolyamok ingyenes hozzáféréssel a nap 24 órájában! Kattintson!
Privátbankár