
Mint magyarázta, a felső középrétegek lefelé csúsztak a jövedelemelosztásban, az alsó középrétegek pedig felfelé mozdultak el 2005 és 2007 között. A középjövedelem kétszeresénél többel rendelkezők száma csökkent a legnagyobb mértéken - tette hozzá.
Százezres probléma-évek hiányozhatnak a nyugdíjhoz
Az adatfelvétel időszakát - 2006. októberétől 2007 szeptemberig - egy erősen lassuló GDP-növekedés, emelkedő infláció, csökkenő reálfogyasztás és nagyon erős nettó reálkereset-csökkenés jellemezte - mutatott rá Tóth György István. Közölte, az a hipotézisük, hogy a 2005 és 2007 közötti változások alapvetően az állami újraelosztási, valamint az adó- és támogatási politikáknak tudhatók be.
Felmérések szerint a magyar lakosság egyharmadának van megtakarított pénze, a legtöbben pedig még mindig bankbetétben próbálják kamatoztatni azt. Arról, hogy milyen más típusú befektetési lehetőségek léteznek, nem rendelkeznek elég információval. A lakossági megtakarításokon belül kb. 3%-os arányt képviselnek az ingatlanalapok, amelyek részesedése a jövőben várhatóan tovább növekszik majd - olvasható az Európa Ingatlanbefektetési Alap közleményében. |
A gyermekvállalás ne vezessen szegénységhez!
A jelentésben olvasható, hogy a vizsgált időszakban megfigyelt tendenciák a jövedelem-eloszlás oldaláról nem jártak a relatív szegénység növekedésével. Magyarországon 2007-ben a teljes népesség 13 százalékát tekinthetjük szegénynek. Ez az arány a relatív jövedelmi szegénység változatlanságát mutatja 2005-höz képest - írták.
A TÁRKI szerint az adatok a többi között azt mutatják: a szegénység kockázata csökken az életkorral, a lakosság igen kis aránya tanul felnőttkorában, valamint a nyelvtudásban még mindig nagy a lemaradásunk Európa fejlettebb országaihoz képest. A felmérésből az is kiderül, hogy a megtakarítással rendelkező háztartások száma nem változott 2005 és 2007 között, háztartási szinten pedig csökkent az informális jövedelmek előfordulása,
Kétmillióan felkapták a fejüket Gyurcsány ötletére
Hosszú távon jól fialna Gyurcsány ajánlata?
Kegyelmet kérnek a hosszan gondolkodóknak
Botrány, mennyire buták vagyunk a pénzhez
Négyből egy magyar leblokkol a millióktól
MTI