A Hollóházi Porcelánmanufaktúra Zrt. állami tulajdonban levő 75,64 százalékos részvénycsomagját sokadik alkalommal hirdette meg a többségi tulajdonos ÁPV Zrt. Oravecz Péter, a privatizációs szervezet szóvivője elmondta: korábban hazai és külföldi befektetők érdeklődtek a cég iránt, ugyanakkor ajánlatot kértek a pályázaton kívül jelentkező érdeklődőktől, ám egyik sem felelt meg a kritériumoknak. Az igazgatóság ezért eredménytelennek nyilvánította a tárgyalásos eljárást, egyben határozatot hozott arról, hogy a nyilvános ajánlattételi felhívással induló, tárgyalásos privatizációs eljárás keretében kíséreljék meg értékesíteni a részvénycsomagot.
A korábban 380, majd létszámleépítések után 260 embert foglalkoztató Hollóházi Porcelánmanufaktúra Zrt. veszteséges fél évtized után pozitív szaldóval zárta a 2006-os üzleti évet.
Pálfi József, a cég vezérigazgatója elmondta: 1 milliárd 25 millió forintos árbevétel mellett 12 millió forintos adózás előtti nyereséget könyvelhettek el. Az idei év jól kezdődött, a svéd Scandinavian Airlines (SAS) légitársaság a tengerentúli járatain -hasonlóan az európaiakhoz - hollóházi porcelánban szervíroz.
A kisebbik hollóházi porcelángyár is új tulajdonosra vár. A Hutschenreuter Hungária Kft. valamikori tulajdonáért - épületekért, termelési és irodai eszközökért - nettó 116 millió forintot szeretne kapni a felszámolással megbízott Cash and Limes Zrt. Az egykor többségében német tulajdonú kft. fénykorában több mint 300 dolgozót foglalkoztatott. A termelés 1999-ben állt le az anyavállalat csődje miatt. Azóta több mint tíz alkalommal kínálták eladásra a vagyont, mindeddig sikertelenül. Dávid Pál felszámolóbiztos ugyanakkor jelentős eredménynek tartja, hogy a dolgozók csaknem összes jogos követelését sikerült kifizetniük az állami bérgarancia alap segítségével.
Vetélkednek a német energiavállalatok
A privatizáció lendíti a csúcsra az FHB-papírokat (hanganyag)
Meghiúsult a Vértesi Erőmű privatizációja
MTI