
Gaál Péter, a Semmelweis Egyetem menedzserképző központjának munkatársa azt mondta: a finanszírozói oldalon meg kell őrizni az egységes társadalmi egészségbiztosítási rendszert, mivel ennek feldarabolása többe kerülne, mint amennyi hasznot remélni lehet tőle. Hozzátette, hogy a rendszer mindenképpen átalakításra szorul. Véleménye szerint a szolgáltatói, ellátói oldalon nem kell kizárni, hogy megjelenjen a magántőke, megtörténjen a privatizáció, de ezt csak meghatározott, szabályozott keretek között szabad megtenni.
Gilly Gyula, a Korányi András Alapítvány szakértője azt hangsúlyozta, hogy a társadalombiztosítási rendszer működtetését és átalakítását ki kell vonni a pártpolitikai csatározásokból, mert ez az egész társadalmat érintő kérdés.
Rámutatott arra, hogy az egészségügyi szolgáltatások nagy részét, mintegy 60-65 százalékát már ma is privát alvállalkozók adják. Ez egyben azt is jelenti, hogy az állami finanszírozások nagy része a magánvállalkozásokhoz kerül - tette hozzá a szakértő. Véleménye szerint ezen nem kell változtatni, csak a "játékszabályokat", a szabályozást kell pontosan, a betegek érdekében kidolgozni.
Összeomlás szélén a betegszállítás
Biztosítási reform: részletek pár nap múlva
Még nem hiányzik a vizitdíj
MTI