Dél-Korea csütörtökön betiltotta a tejport tartalmazó kínai termékek behozatalát. Négy csecsemő már meghalt, 54 ezren megbetegedtek. Kína kárpótlást ígér.
Dél-Korea csütörtökön betiltotta a tejport tartalmazó kínai termékek behozatalát, mivel melamint mutattak ki kínai eredetű süteményekben.
Dél-Korea ezzel csatlakozott ahhoz a tucatnyi országhoz, amely a tejpor szennyezettsége miatt tilalmat rendelt el a kínai termékbehozatalra. Kínában négy gyermek meghalt és mintegy 54 ezer betegedett meg tej melamin-szennyezése miatt.
Korábban Szingapúr és Malajzia is betiltotta a kínai tejtermékek importját, míg Japán és Hongkong bevonta a kínai termékeket a szupermarketek polcairól. A hongkongi kormány közölte, hogy kis mennyiségű melamint találtak a Nestlé egyik tejkészítményében.
Itthon nincs veszély
A Nestlé Hungária Kft. tudatta, hogy nem importál Kínából tápszert, tejterméket, sem egyéb fehérjeforrást. Bár az egészségügyi miniszter hétfői, parlamenti felszólalásában jelezte, illegális úton Magyarországra is juthatott a kínai készítményekből.
Kínában tejipari válságot idézett elő a botrány. A tejipari cégek nem veszik át a farmerektől a tejet, a fogyasztás alaposan visszaesett, és emiatt a farmerek több tartományban nagy mennyiségben öntik ki a tejet. Több kínai tartományi vezetés határozta el, hogy szubvencióban fogja részesíteni a veszteséget elszenvedő termelőket.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár