A "Geminoid"-ot vagy "ikerrobotot" Isiguro Hirosi alkotta meg. Az oszakai egyetem professzora a saját testéről készült modellel és saját hajával készítette el robotikus mását.
Ha belenéz az arcába, a robot úgy grimaszol, mint egy ember, annak a több, mint 50 szenzornak és motornak köszönhetően, melyet az élertszerűnek tűnő bőre alá ültettek be. A testén átpumpált sűrített levegőnek köszönhetően pedig egészen úgy néz ki, mintha lélegezne.
Japánban néhány vállalat már árul olyan robotokat, melyek képesek egyes emberi cselekvéseket utánozni, mint például a dobolás vagy táncolás.
Japán lakossága várhatóan negyedével csökken majd 2050-re, és a bevándorlás is egy érzékeny kérdés, néhány laboratóriumban olyan humanoid robotokat fejlesztenek, melyek segíthetnek a ház körüli munkákban. Ezek a szerkezetek azonban a legnagyobb igyekezet ellenére is még messze vannak azoktól az önműködő androidoktól, melyek olyan filmekben láthatók, mint például az "Én, a robot".
"Elsőre nyilván különösnek találja az androidot, ám ha sikerül elkezdeni a beszélgetést, minden különbségről megfeledkezik majd, és teljesen komfortosan érzi majd magát" - mondta a professzor. |
"Nem igazán látok különbséget a között, ha a Geminoidon keresztül vagy saját magam beszélgetek" - közölte, és hozzátette, hogy bármilyen különösen is hangzik, ha valaki megérinti az androidot, ő is úgy érzi, mintha megérintették volna.
Levélládát csináltak R2-D2-ból
A jövő elkezdődött: robotokkal a műtétek ellen
Szagos számítógép és gyógyító robotok?
Forrás: Reuters