Az új létesítmény a kínai többségi tulajdonban lévő BorsodChem izocianát gyártásának egyik melléktermékeként keletkező sósavat fogja feldolgozni. A Donau Chemie mintegy 6 millió eurós kezdeti beruházással fogja felépíteni a vízkezelési vegyianyag-gyárat, amivel körülbelül 20 új munkahelyet teremt. A partnerségi megállapodás részeként a Donau Chemie átveszi és elszállítja a BorsodChem új TDI üzemének beindulása után megnövekvő mennyiségben keletkező sósavat is.
A BorsodChem 2010-ben kezdeményezett nemzetközi tendert a sósav hosszú távon történő átvételére, amelyen több vállalat pályázott. A BorsodChem választása végül a legkedvezőbb pályázatot benyújtó Donau Chemie-re esett. A bécsi székhelyű vállalat a BorsodChemnél keletkező óriási mennyiségű sósav átvételén kívül kötelezettséget vállalat arra, hogy mintegy 6 millió eurós kezdeti beruházással vízkezelési vegyianyag-gyárat létesít a BorsodChem telephelyén. Az új gyár 2012 végén kezdi meg működését és körülbelül 20 új munkahelyet teremt. A Donau Chemie arra is kötelezettséget vállalt, hogy esetleges hiány esetén klórt szállít be a BorsodChem számára.
Bár a BorsodChemnél keletkező sósav legnagyobb részét mostantól a Donau Chemie veszi át, a BorsodChem továbbra is évi mintegy 30-40 ezer tonna sósavat fog értékesíteni közvetlenül a kelet- és közép-európai piacon.
Az index.hu portál korábbi cikke szerint korábban a BorsodChem kapacitásának jó részét egy magyar cég vette át. A Víztec most kormányzati segítséget is kér, úgy vélik, a kínai és a magyar miniszterelnök pár hónappal ezelőtti budapesti találkozóján elhangzottakkal nincs összhangban az, hogy a több száz magyar munkahelyet és a régiós versenyben is helytállni képes magyar céget most az veszélyeztethet, hogy a legnagyobb osztrák konkurens jut hozzá a létszükségletet jelentő sósav egészéhez. A Víztec a szerződést uniós versenyjogi szempontból is támadhatónak véli.
Privátbankár