A szakember kifejtette: pontos termésbecslés augusztus 15. után áll a szakértők rendelkezésére, azonban már látható, hogy a korábban becsült 4 millió hektoliternél kevesebb bor kerül az idén a pincékbe. Ennek oka elsősorban az, hogy a csapadékos időjárás miatt a szőlőkben elszaporodtak a növénybetegségek, jelentős pusztítást végzett a tőkéken például a lisztharmat. Emiatt a gazdálkodók átlagos növényvédelmi költségei is megemelkedtek mintegy 30 százalékkal.
A jégverés is sokkal nagyobb területen és nagyobb károkat okozott az idén, mint a korábbi években. Egyebek között Pannonhalma, Balatonboglár, valamint a kunsági borvidék északi része, és Zala megye jelentős hányada is szenvedett a jégveréstől.
Jelentős borkészletek a HNT tudomása szerint már nincsenek a pincékben, mivel a múlt évben is a szokásosnál kevesebb szőlő termett, és mindössze 3,1 millió hektolitert készítettek a borászok. Horváth Csaba szólt arról, hogy a szakmai szervezet arra kérte a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumot (FVM), fordítson különös gondot a külföldről érkező borok vizsgálatára.
Bort kapott Ukrajnából? Ne örüljön
Savanyú a szőlő: sok bor maradt a pincékben
A pálinka csakis cukormentes lehet
Nem borítanak, kerítenek a gazdák
A szemünk a vörösborra szavazna
MTI