Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben? Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
A világ legnagyobb ingatlanszakmai konferenciáján, a Cannes-i MIPIM-en ma mutatta be „Európai befektetési jelentés”-ét a CB Richard Ellis
A világ legnagyobb ingatlanszakmai konferenciáján, a Cannes-i MIPIM-en ma mutatta be „Európai befektetési jelentés”-ét a CB Richard Ellis.
A jelentés szerint 2006-ban 227 milliárd eurót fektettek be az európai kereskedelmi ingatlanpiacon, ami 46 százalékos növekedést takar a megelőző évhez képest. 2005-ben is hasonló emelkedés volt tapasztalható, így a piac mérete két év alatt megduplázódott.
A legnagyobb növekedés Németországban volt tapasztalható, ahol a 2005. évi 20 milliárd euróról 2006-ra 51 milliárd euróra nőtt a befektetetések forgalma. Számos más európai országban, mint Belgiumban, Finnországban, Dániában és Luxemburgban is megduplázódott a befektetések értéke.
Közép-Kelet-Európa is erős növekedést tudhat maga mögött a befektetési piacon: a régióba 2005. évi 5,8 milliárd euróhoz képest 2006-ban 12,7 milliárd euró áramlott. A legfigyelemreméltóbb növekedés az orosz piacé, de jelentős tőkebeáramlást könyvelhetett el Románia és Bulgária (akkor még tagjelölt) uniós tagállamok is.
Az európai piac másik fő jellemzője a határon átnyúló befektetések mértékének emelkedése, mely 70 százalékkal gyarapodva 100 milliárd euróra nőtt; így mára az összes tranzakció 48 százaléka külföldi befektetőktől származik. A nem-európai befektetők növekvő jelenléte különösen szembeszökő: leginkább az USA-beliek aktívak, habár a kanadai és ausztrál befektetői csoportok jelenléte is egyre komolyabb Európában.
“Az európai ingatlanpiac jelenlegi tendenciái a globális tőkepiacok két főbb trendjére vezethetőek vissza. A fejlett országok öregedő társadalmaiban egyre emelkedik a befektetési célpontot kereső megtakarítások mértéke, míg ezzel párhuzamosan a befektetők felismerték, hogy az ingatlanpiaci lehetőségek megfelelnek ezek az elvárásoknak” – kommentálta a jelentést Nick Axford, a CBRE európai kutatási vezetője.
“Amit ma látunk, az a piaci likviditás erősödése. Más országok (méretüktől függően) is követik Svédországban és az Egyesült Királyságban már bekövetkezett változásokat, ott ugyanis a befektetési aktivitás már korábban növekedésnek indult.” – tette hozzá Michael Haddock, a CBRE európai befektetési kutatásokért felelős igazgatója.
A világ legnagyobb ingatlanszakmai konferenciáján, a Cannes-i MIPIM-en ma mutatta be „Európai befektetési jelentés”-ét a CB Richard Ellis.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár