Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Európa vezető vállalkozói csoportja arra sürgette az európai kormányzatokat, hogy azok gyakoroljanak nyomást az Egyesült Államokra, Kínára és Japánra valutáik erősítése érdekében.
Európa vezető vállalkozói csoportja arra sürgette az európai kormányzatokat, hogy azok gyakoroljanak nyomást az Egyesült Államokra, Kínára és Japánra valutáik erősítése érdekében, mivel a jelenlegi euróárfolyam hátrányosan érinti az európai cégek üzletmenetét.
Az euró árfolyama, amely átlépte az 1,4-es dollárárfolyamot, már " túljutott az európai cégek fájdalomküszöbén" - állapította meg a BusinessEurope elnöke, Ernest-Antoine Seilliere. E szervezet mintegy 20 millió európai vállalatot képvisel. Seilliere Jean-Claude Junckerhez, az Eurocsoport elnökéhez fordult a kéréssel, sürgetve azt, hogy az eurózóna országainak pénzügyminiszterei és az Európai Központi Bank alakítsanak ki közös álláspontot a kérdésről, mivel - érvelt - az euró nem szolgálhat változóként az amerikai külkereskedelmi mérleghiány csökkentéséhez.
Juncker a jövő hétfőn elnököl az eurózóna pénzügyminisztereinek tanácskozásán és Seilliere szerint az ott kidolgozandó közös álláspontot a Hetek csoportja elé kellene terjeszteni.
Maga Juncker is úgy vélekedett hétfőn, hogy Európa nem viselheti a globális megtakarítások és a kereskedelmi egyensúlytalanságok átrendeződésének terhét az euró drágulása révén.
A dollár szerdán ugyan némileg erősödött, de változatlanul az euróhoz viszonyítva rekordmélységhez közeli szinten van. A befektetők várják az amerikai gazdaságról a hét hátralévő részében közzéteendő adatokat, hogy következtetni tudjanak a Federal Reserve következő kamatdöntésének mikéntjére.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár