A végtörlesztésről szóló törvényt múlt héten fogadta el a parlament, hétfőn pedig Schmitt Pál is szignójával látta el, így csütörtöktől lép életbe.
A legnagyobb európai hitelminősítő számításai szerint ha a részvételre jogosult devizahitelesek 25 százaléka él a lehetőséggel, az rendszerszinten hozzávetőleg 1,5 százalékpontnyit emészthet fel a magyar bankszektor tőkeerejét mérő, alapszintű - Tier 1 - tőkemegfelelési rátából.
A Fitch szerint a legtöbb magyarországi bank saját tőkéje révén el tudja viselni az azonnali pénzügyi hatást, ám a rendszeren belül jelentős különbségek vannak az egyes bankok Tier 1 szintű tőkemegfelelési rátái és devizahitel-kitettségei között, így egyes társaságok az összesített számításban szereplőnél nagyobb tőkeveszteséget szenvedhetnek el.
Nemrég a Moody´s is közölte, hogy a törvényi módosítás "bizonytalanságot okoz" a jövőbeni jogi fejleményekkel kapcsolatban, és ez hatással lehet a magyarországi fedezettkötvény-programok mögötti biztosítékok értékével kapcsolatos "piaci érzetre".
MTI, Privátbankár